به گزارش افکارنیوز،

 «نبیل ابوردینه» سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان اعلام کرد، همه توافقنامه‌های آمریکایی و اسرائیلی چه با عرب و چه با غبیر عرب مردود است.

بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، ابوردینه افزود، این توافقنامه ‌ها منجر به صلح در منطقه نخواهد شد و رام‌الله عادی‌سازی را نخواهد پذیرفت. مسیر صلح همان قانون مشروع بین‌المللی است، قدس شرقی پایتخت فلسطین است و خروج از اینها، خنجر زدن به پشت ملت فلسطین است.

وی تأکید کرد: نبرد ما نبرد آزادی و حمایت از مقدسات است. مسأله‌ای مقدس، هزاران شهید و اسیر و ملتی تحت اشغال وجود دارد. به توافق‌هایی که ملت فلسطین را راضی نکند، مشروعیت نمی‌دهیم. حقوق ملت فلسطین غیرقایل چانه‌زنی است، قدس برای فروش نیست و تمام تلاش‌ها به صخره ایستادگی ملت فلسطین برخورد خواهد کرد.

ابوردینه در ادامه فعالیت‌های امروز (سه شنبه) ملت فلسطین در رد عادی‌سازی را پیامی واضح خواند و ضمن تاکید بر شکست‌ناپذیر بودن ملت فلسطین، افزود، این تحرکات ثابت می‌کند که تصمیم‌گیری در دست ملت فلسطین است.

وی بر شکست توافقنامه‌های اخیر تأکید کرد و گفت، آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی عرب‌ها باید بدانند که این توافق‌ها به هیچ نتیجه‌ای ختم نمی‌شوند بلکه منجر به تنش و آشوب بیشتر می‌شوند.