به گزارش افکارنیوز،

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در خطبه نماز جمعه امروز به بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره هرگونه اقدام برای ارتباط با عراق هشدار داد.

او گفت: «از بنده خدا مقتدی صدر به دشمن خداوند بنیامین نتانیاهو، درباره آمدن به سرزمین معصومان، عراق، به تو هشدار می‌دهم. مبادا به فکر بازگشایی سفارت یا بدتر از آن در عراق بیاندیشی، زیرا مطابق با آیات قرآن، آن زمان، روز پایانی‌تان خواهد بود.»

مقتدی صدر افزود: پس از این مسئله، به مستضعفان مشرق و مغرب این کره خاکی می‌گویم عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ذلت و خواری است. هیهات منا الذله. خداوند آن را از ما دور بدارد. بدانید که ما شهدای انقلاب سنگ را فراموش نخواهیم کرد. فلسطین در وجدان ما زنده است.

این واکنش جریان صدر به اخباری است که چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. در برخی از این شبکه‌ها، تصویری از یک سایت غیررسمی با عنوان «سفارت مجازی عراق در اسرائیل» منتشر شده بود که تنها عنوان سایت را به زبان انگلیسی و عربی منتشر کرده بود.

مقتدی صدر همچنین در واکنش به انفجار بمب در موسسه آمریکایی آموزش زبان انگلیسی در نجف اشرف در صفحه توئیتر اعلام کرد که وارد کردن عراق به یک تونل تاریک و فضایی از خشونت و هدف قرار دادن مقر‌های فرهنگی و هیئت‌های دیپلماتیک را صلاح نمی‌دانم. می‌توان راه‌های سیاسی و دیپلماتیک را برای پایان دادن به اشغالگری و جلوگیری از مداخلات دنبال کرد.