به گزارش افکارنیوز،

 کارشناسان حوزه پزشکی و بهداشتی آمریکا، برنامه زمانی اعلام شده از سوی رئیس جمهور این کشور در خصوص ارائه واکسن کرونا را غیر قابل باور می‌دانند.

مدیر سابق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در این باره گفت: با توجه به تلاش‌های فراوان صورت گرفته، نسبت به ساخت واکسن کرونا خوش بین هستیم، اما بررسی‌ها هنوز نهایی نشده است. ریچارد بسر تاکید کرد ساخت واکسن واقعا دشوار است. هنوز بسیاری از بیماری‌های عفونی که دنیا را ویران کرد از جمله مالاریا و اچ آی وی واکسنی ندارند.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته بار دیگر مدعی شد تا آوریل آینده به اندازه کافی واکسن کرونا برای همه آمریکایی‌ها در دسترس خواهد بود. دونالد ترامپ در ادامه گفت به محض تایید واکسن کرونا، ظرف ۲۴ ساعت آن را در اختیار مردم قرار می‌دهیم. رئیس جمهور آمریکا همچنین از تولید دست کم ۱۰۰ میلیون واکسن تا پیش از پایان سال میلادی جاری خبر داد.

دولت ترامپ به تازگی از آمادگی برای عرضه واکسن کرونا دو روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد. بر این اساس، دولت آمریکا به ایالت‌های این کشور اعلام کرده تا خود را برای توزیع واکسن کرونا در اول ماه نوامبر (۱۱ آبان ماه) آماده کنند.

این در حالی است که فائوچی رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در خصوص اقدام دونالد ترامپ برای صدور مجوز اضطراری واکسن کرونا هشدار داد. بسیاری از ناظران و مقامات سیاسی در آمریکا بر این باورند که ترامپ تولید واکسن کرونا را برگ برنده‌ای در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر می‌داند و به همین دلیل قصد بهره‌برداری سیاسی از این مسئله را دارد.