به گزارش افکارنیوز،

محمد حسینی ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی ستاد نکوداشت پدافند غیرعامل اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم به اهداف نظام برسیم حتماً باید جامعه را در صحنه داشته باشیم و در تصمیم‌گیری و مشاوره نیز دخیل باشیم.

وی با بیان اینکه در بسیاری از بخشها اقدامات کم و بیش صورت می‌گیرد اما این اقدامات بیشتر برای رفع تکلیف اداری است و نتایج مطلوبی را به دنبال ندارد افزود: متولیان، مسئولان و کسانی که پذیرفته‌اند مسئولیت داشته باشند باید قانع باشند و به این کار ایمان داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه باید رویکرد خود را در انجام برنامه‌های مختلف تغییر دهیم عنوان کرد: در این راستا باید این حساسیتها در جامعه هدف که همان ملت است آمیخته شود و احساس این امر در آنان تقویت شود و برای اینکه اقدامات مؤثر و دارای پشتوانه باشد باید جامعه احساس نیاز کند و آن را بپذیرد.

حسینی با اشاره به اینکه باید به دنبال علت مشکلات برویم و در جهت برطرف کردن آنها اقدام کنیم تصریح کرد: برای کنترل یک امر و مسیر باید شناخت دقیق داشته باشیم و بازی با معلول چیزی را درست نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مصون سازی کشور کار بزرگی است، خاطرنشان کرد: در پدافند غیرعامل وظایف و نکات بسیاری نهفته است که با زندگی مردم در ارتباط است و در این راستا آمار دادن و برگزاری جلسات، کاری از پیش نمی‌برد. برخی مسئولان دلشان را به سخنرانی‌هایشان خوش کرده‌اند  در حالی که بعضی از حرفها برای مردم قابل قبول نیست.

نقاط ضعف جامعه مصون‌سازی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: یک مجموعه ضعیف اما هماهنگ، هدفمند و چارچوب‌دار بهتر از مجموعه‌ای است که قدر تمند باشد اما هر کس ساز خود را بزند که متأسفانه جامعه امروز این گونه است.

حسینی با بیان اینکه شعار همه ما کمک به مردم و انقلاب است، اظهار داشت: بنابراین باید به دنبال این باشیم که علت برطرف نشدن مشکلات کجاست و در این راستا باید دقت کنیم پدافند غیرعامل گرفتار این مشکلات نشود.

وی افزود: باید همه ما به این باور برسیم که بر یک محوریت کار کنیم و سیاستهای امور را جدا کنیم و اگر ناهنجاری به وجود می‌آید دل خوش این نباشیم که فرزندانمان در امان هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید نقاط ضعف جامعه نیز مصون‌سازی شود تا دشمن نتواند از این طریق ورود پیدا کند گفت: در این راستا همگرایی و مسئولیت‌پذیری بسیار مهم است و همه دستگاههای اجرایی باید نقاط ضعف خود را بشناسند و برای حذف آنها تلاش کنند.

حسینی با اشاره به اقدامات خوب برخی از سازمانها درخصوص پدافند غیرعامل بیان کرد: باید تلاش کنیم بحثهای اجتماعی در دل جامعه برود تا مردم احساس کنند خودشان می‌خواهند کاری انجام دهند.

وی تصریح کرد: هر اقدامی نقاط مثبت و نقاط ضعفی دارد بنابراین در این راستا باید به سمتی حرکت کنیم که نقاط مثبت تقویت شود.

کاهش سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر در استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به عملکرد کنونی دستگاههای خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر مسیری تکاملی و اصولی برای انجام برنامه‌ها در نظر گرفته نشده است و باید مردم و جامعه را در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیریها دخیل کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه پدیده اعتیاد روز به روز در حال افزایش است و از سن بالا به مدارس نیز نفوذ پیدا کرده است اظهار داشت: این در حالی است که هنوز نتوانسته‌ایم اقدامی مؤثری برای کاهش تعداد معتادان و حجم مواد انجام دهیم.

وی یادآور شد: دشمن در راستای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از هر برنامه‌ای استفاده می‌کند بنابراین نباید اجازه دهیم که دشمن از نقاط ضعف دستگاهها برای براندازی نظام استفاده کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه عوال پدیدآورنده انقلاب همان عوامل نگهدارنده نظام است و باید مورد توجه همه دستگاههای اجرایی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در هفته پدافند غیرعامل باید برنامه‌ها مؤثر و دقیق باشد.