سرهنگ محمد جواد جهانشیری گفت: یک هکر برنامه نویس و 2 همدست وی توانسته بودند 300 شماره حساب بانکی را در استان های خراسان رضوی ، شمالی و بعضی از استان های همجوار به دست بیاورند واز آنها به صورت اینترنتی سرقت کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی گفت: این 3 هکر با نصب کیلاگرد ( دسترسی به هر اقدام روی صفحه کلید رایانه) بر روی رایانه های کافی نتها و بعضی مراکز با شیوه ای ماهرانه رایانه آنان را در اختیار گرفته و در هنگام نقل و انتقال مالی از طریق فضای مجازی از سوی شهروندان و یا شرکت ها، شماره حساب ها را ضبط و بخشی از موجودی نقدی آنان را به حساب خود انتقال می دادند.

جهانشیری گفت:تا کنون 11 شاکی این پرونده به پلیس فتا مراجعه کرده اند و پرونده برای این سارقان در پلیس فتا خراسان رضوی باز است.

سرهنگ جهانشیری با اشاره به اینکه یکی از اعضای این باند هنگام خروج از کشور در فرودگاه دستگیر شد افزود : در تحقیقات اولیه مشخص شداین باند تا کنون 326 میلیون ریال سرقت و این مبلغ را به طلا و ارز تبدیل کرده اند، البته تحقیقات در باره رقم واقعی سرقتهای صورت گرفته ادامه دارد.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اشاره به اینکه جرائم سایبری در استان نسبت به مشابه پارسال 90 درصد رشد داشته است،گفت: کشف این جرائم توسط پلیس فتا77 درصد و دستگیری مجرمان اینترنی 133 درصد رشد داشته است.