به گزارش افکارنیوز،

معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود در همایش بزرگداشت قوه قضاییه ورود 33هزار پرونده به دستگاه قضایی شهرستان شاهرود را آمار تکان دهنده ای خواند و گفت: این آمار نشان می دهد که به طور میانگین در شهرستان شاهرود که 74 هزار خانوار و 201 هزار نفر جمعیت دارد بیش از 50 درصد خانواده ها درگیر دستگاه قضایی هستند.

معاون استاندار سمنان با تاکید بر رعایت اخلاق در همه زمینه اظهار کرد: افراد باید ضمن بالا بردن سعه صدر و صبوری خود، رعایت اخلاق را کرده و با کوچکترین اتفاقی بلافاصله به دستگاه قضایی مراجعه نکنند.

هاشمی با تاکید بر تلاش همگانی در جهت کاهش پرونده های ورودی به دستگاه قضا باشند افزود: بزرگان و موثران شهرستان و اساتید دانشگاه و حوزه های علمیه نیز بدنبال کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی باشند و پایان نامه های دانشجویی به سمت کاهش آسیب های اجتماعی سوق پیدا کند تا ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی کاهش یابد.

وی در خصوص شکایت دستگاه های اجرایی علیه یکدیگر بیان کرد: طبق مصوبه هیات دولت هیچ دستگاه اجرایی حق شکایت علیه دستگاه اجرایی دیگر در دستگاه قضا ندارد که این موضوع نیز به کاهش پرونده های ورودی به دستگاه قضا کمک خواهد کرد.

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود یادآور شد: نقش شوراهای اسلامی شهرها و روستاها نیز فقط امورات عمرانی نیست بلکه باید در کنار وظایف خود مردم را به صبوری و آرامش دعوت کنند.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص میزان ورودی پرونده های قضایی به ستگاه قضای استان گفت: کمترین ورودی پرونده های قضایی در استان سمنان مربوط به شهر بیارجمند است و امیدواریم به روزی برسیم که در سایر شهرها نیز شاهد حداقل ورودی پرونده ها به دستگاه قضا باشیم.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرموده اند "معیار سلامت یک جامعه سلامت دستگاه قضاست" گفت:عملکرد سالم دستگاه قضایی سلامت جامعه را می رساند و احساس امنیت و عدالت در جامعه از عملکرد مثبت دستگاه قضاست.

معاون استاندار سمنان اظهار کرد: اگر امروز کشور ایران در جزیره ای امن قرار گرفته در حالیکه همسایگان ما ناامن ترین کشورها را دارند مدیون نیروهای امنیتی و دستگاه قضا است.

هاشمی افزود: دستگاه قضایی برای اجرای عدالت و ایجاد امنیت پایدار در کشور تلاش می کند تا امنیت را برای مظلومان جامعه تامین کنند و برای کسانی که امنیت جامعه را برهم می زنند ایجاد ناامنی کند.

وی با اشاره به ترور شخصیت های مذهبی و ملی قبل و حین پیروزی انقلاب بیان کرد: نهال انقلاب اسلامی با پرچمداری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و پشتیبانی ولایت به ثمر رسید و روز به روز بر عزت و بالندگی جمهوری اسلامی ایران افزوده می شود.