به گزارش افکارنیوز،

بر اساس نظرسنجی منتشره (morning consult poll) درباره ابتلای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به ویروس کرونا، بخش قابل توجهی از پاسخ دهندگان دموکرات اعلام کردند از ابتلای رئیس جمهور آمریکا به کووید-۱۹ خوشحال هستند، این ابراز خرسندی در انبوه پیام‌های منتقدان او دیده می‌شود.

طبق این نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد، از هر ۱۰ دموکرات ۴ نفر اعلام کردند که «بسیار» یا «تا حدودی» خوشحال هستند، در حالی که ۳۱ درصد اعتراف کردند «هیجان زده» هستند. حدود ۴۱ درصد هم اظهار بی‌تفاوتی کردند.

این نظرسنجی یک روز پس از آن انجام شد که ترامپ اعلام کرد او و همسرش دچار بیماری کووید-۱۹ شده‌اند که تاکنون ۷.۳ میلیون آمریکایی را آلوده کرده و بیش از ۲۰۸ هزار تن را  در این کشور به کام مرگ برده است.

در مقابل، اکثر رای دهندگان جمهوری خواه که در این نظرسنجی شرکت کردند، از شنیدن خبر ابتلای ترامپ به ویروس کرونا ابراز ناراحتی و یا نگرانی کردند و تنها ۱۴ درصد اعلام کردند که از این اتفاق خوشحالند.

این در حالی است که ۸۴ درصد از دموکرات‌ها اعلام کردند که به رئیس جمهور آمریکا اعتمادی ندارند و مطمئن نیستند که او بعد‌ها در مورد سلامت خود با مردم صادق باشد.

دموکرات‌هایی که با نتیجه مثبت آزمایش کرونای رئیس جمهور به وجد آمدند با موجی از توئیت‌های پرشور مخالفان ترامپ روبه‌رو شدند.

در یک پیام که اکنون حذف شده است، زارا رحیم یکی از کارمندان سابق کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما و سخنگوی کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶،  به طور صریح اظهار کرد: امیدوارم که او بمیرد.