به گزارش افکارنیوز،

 حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره نحوه رویارویی مسئولان با مسائل اقتصادی کشور جهت کاهش مشکلات معیشتی مردمی، گفت: عمده مشکلات ما ناشی از ضعف مدیریت و اشکالاتی است که در نحوه انجام کار صورت می گیرد لذا اگر مسئولان با تدبیر و شجاعت بیشتری با مشکلات روبرو شوند بسیاری از مسائل قابل حل است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه نحوه توزیع ارز 4200 تومانی را یکی از مهم ترین اشکالات کار دولت در حوزه اقتصاد دانست و یادآور شد: در تعیین ارز 4200 تومانی و نحوه توزیع آن افراط و تفریط صورت گرفت و نظارتی وجود نداشت لذا در برهه ای از زمان مقدار زیادی از ذخایر ارزی کشور به خوبی استفاده نشد.

وی همچنین با انتقاد از بی انگیزگی ها و ضعف مدیریت در برخی مسئولان کشور عنوان کرد: حضور برخی افراد ناامید و ترسو در رأس امور مسائل باعث می شود بر مشکلات کشور افزوده شود و صرفا یک مدیریت جهادی می تواند مسائل را برطرف کند.

حاجی دلیگانی در ادامه با بیان اینکه مجلس باید بدون نگرانی با مسئولان خاطی که باعث افزایش مشکلات مردم می شوند، برخورد کند اظهار داشت: کشور نیازمند یک مدیریت خستگی ناپذیر بوده و باید بتوانیم بازارهای اقتصادی جدیدی اطراف ایران ایجاد کنیم تا بتوانیم از تأثیر تحریم ها بکاهیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به یاوه گویی های آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: طبیعی است که آمریکا همواره مواضع خصمانه نسبت به ایران داشته باشد که نباید این موضوع باعث واهمه ما شود بلکه باید بر اساس عقلانیت مسیری که در حوزه پیشرفت نظامی است به خصوص بعد از پایان محدودیت های تسلیحاتی پیش بگیریم