سیدجواد حسینی کیا ، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با افکارنیوز با اشاره به طرح پیشنهادی این کمیسیون برای صنعت خودرو اظهار داشت: اصلی ترین موضوعی که در جلسه کمیسیون مطرح شد طرح خودرو بود. نگاه این طرح این است که خودرو را بازار بورس عرضه کنند و بحث‌های فراوانی مطرح شد و مشکلات عدیده‌ای به آن وارد بود. بنابراین قرار شد مجدداً به کمیته برگردد و اصلاحات لازم انجام شود. زیرا عرضه خودرو در بورس به خودی خود مشکل را حل نخواهد کرد و شاید این کار خودش باعث افزایش قیمت نیز باشد.

وی در پاسخ به این سوال که تاثیر این اقدام بر بورس و سهام گروه خودرویی چیست؟ اظهار داشت: این اقدامات در بورس مشکلی را از مشتری حل نمی کند. نهایت اثرش این است که پیش از این سود را دلال کسب می کرد اما پس از عملیاتی کردن این اقدامات دست دلالان از حاشیه سود کوتاه می شود.

حسینی کیا بیان کرد :ممکن است با این کار شفافیتی به وجود آید. اما نه از خودروساز مشکلی حل می کند نه از مردم. در این شرایط نیز حتماً خودروساز قیمتش را افزایش خواهد داد.

وی افزود: برای کاهش التهابات بازار خودرو پیشنهاد شد که برای مقطعی کوتاه و به میزان محدود، خودروهای دست دوم خارجی را با تعرفه پایین یا صفر وارد کنیم. نکته دوم نیز نگاهی به کیفیت خودروها بود و تاکید شد که توجه ویژه‌ای به حوزه آر ام بی صورت بگیرد.

حسینی کیا افزود: در این جلسه گفته شد که اگر خودرو در بورس نیز عرضه و قیمتش مازاد بر سقف تقسیم شود باید بخش محدودی به خودروساز و باقی آن برای ایجاد زیرساخت ها هزینه شود. با این کار دست دلالان را می بندد. هدف طرح این بود که خودرو را از حوزه سلطه گری جدا کنیم. شاید این کار به معنای کاهش قیمت نباشد اما اگر این اتفاق بیفتد کسانی که در سوداگری و دلالی هستند به جای دیگری نقل مکان کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد : خودروسازان باید کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند. از جمله پیشنهادات این بود که برخی خودروها یک ستاره هستند و اگر خودروساز توانست امتیازات لازم برای خودروی یک ستاره یا چند ستاره را کسب کند، به طورمثال خودروی هیبدریدی تولید کند، از برخی پرداخت های مالیاتی معاف میشود یا  اگر در نحوه عرضه تغییر ایجاد کرد می‌تواند از سود حاشیه بازار مبلغ بیشتری کسب کند.

وی ادامه داد: در این جلسه دغدغه نمایندگان مطرح و قرار شد که یک بار دیگر طرح خودرو چکش کاری و دوباره به صحن کمیسیون صنایع برگردانده شود.