صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) قوه مقننه در تذکر شفاهی اظهار داشت:در روزهای اخیر شاهد اتمام درگیری در اراضی اشغالی کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ کوهستانی بودیم، امیدواریم این تحولات با درایت طرفین به ایجاد صلح پایدار و امنیت منطقه کمک کند.

وی در بخش دیگری از تذکر خود خطاب به رئیس جمهور، گفت:یک سال از افزایش سه برابری قیمت بنزین می گذرد، روزی که گفتید این گرانی تاریخی به نفع مردم است و درآمد حاصل از آن بین اقشار کم درآمد توزیع خواهد شد، روزی که برآوردتان از تورم حاصل از این گرانی فقط 4 درصد بود، اما یک سال گذشته و بهتر است نیم نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور، بازار و مردم بیندازید.

نماینده مردم اردبیل در ادامه بیان داشت: اقشار کم درآمد زیر فشار اقتصادی بی سابقه دست و پا می زنند و طبقه متوسط در سراشیبی سقوط به طبقات پایین است. تورم 4 درصدی که پیش بینی کردید 40 درصد را هم رد کرد و پراید از قیمت 100 میلیون تومان هم عبور کرد. بسیاری از اقشار متوسط و پایین برای همیشه از خیر مسکن دار شدن گذشتند، وضعیت دلار و سکه هم که قابل تأمل است.

بدری در پایان خطاب به رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی دولت علاوه بر اقتصاد، سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را نیز هدف قرار داد. نمی شود چشم در چشم مردم وعده داد و از صحنه بیرون رفت. نمی شود به هر طریقی مردم را به بازار سرمایه کشاند و پشت آنها را خالی کرد. شما که هر روز مردم را به حضور در بورس دعوت می کردید، چه شده که در 4 ماه گذشته شاخص بورس بی وقفه سقوط می کند؟  آقای روحانی به حکم قانون باید پاسخگو باشید.