روح الله متفکرآزاد رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با یو جانگ ­هیان، سفیر کره ­جنوبی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

متفکرآزاد در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه مناسبات دو کشور، بر اهمیت تحکیم و تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد و گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با هدف صیانت از دستاوردهای 6 دهه مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و صنعتی و همچنین کمک به رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری ها تشکیل شده و در این خصوص تلاش می کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر نقش سفیر کره جنوبی در تسهیل همکاری میان بخش های مختلف دو کشور اذعان داشت: افزایش تعاملات و همکاری های فیمابین، جز در سایه تلاش و کوشش سفرای دو کشور که به عنوان پل ارتباطی، تجار، بازرگانان و مردم دو کشور را به یکدیگر پیوند می­دهند، به ثمر نمی نشیند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیاست های ضد بشری آمریکای ترامپ در جهان افزود: کشورهای مستقل جهان هرگز اجازه نمی دهند تا نوع ارتباطشان با دیگر کشورها از سوی طرف های ثالث تعیین و به آنها دیکته شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در همین رابطه بیان داشت: اهمیت ارتباطات و همکاری های دو کشور ایجاب می کند تا موانع موجود در مسیر توسعه همکاری ها هرچه زودتر رفع شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در پایان این دیدار نسبت به ارتقای دوباره سطح مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در سایه تلاش و اهتمام نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی ابراز امیدواری کرد.

سفیر کره جنوبی در تهران: سئول از هیچ کوششی برای رفع موانع تبادلات تجاری با ایران دریغ نمی‌کند

یو جانگ ­هیان نیز در این دیدار بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی تاکید کرد و گفت: همکاری میان مجالس دو کشور نقش مهمی در افزایش تعاملات دوستانه فیمابین دارد.

وی در ادامه توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و جهان، نزد مسئولان کره ای را حائز اهمیت فراوانی دانست و افزود: سئول برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری فیمابین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

سفیر کره جنوبی در تهران در پایان این دیدار به راه اندازی و افزایش ظرفیت کانال همکاری های انسان‌دوستانه بین دو کشور اشاره و نسبت به حل و فصل مشکلات فعلی در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار احمد راستینه، نماینده مردم شهرکرد، بُن و سامان و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی نیز حضور داشت و در خصوص راه­های رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری­های فیمابین دو کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.