امروز چهارشنبه ۱۷ دی ماه را طبق روال روزهای اخیر، نمادهای بزرگ بازار کار خود را در مدار منفی آغاز کردند و به همین خاطر شاخص کل با ریزش ۸ هزار و ۶۹ واحدی شروع به کار کرد. رفته رفته فشار فروش در حدی بالا گرفت که بسیاری از نمادهای بزرگ بازار با صف فروش مواجه شدند همچنین نمادهای کوچک‌تر که دیروز رشد مناسبی را ثبت کردند امروز برخلاف شروع مثبت این دسته از نمادها، شاخص هم‌وزن خیلی زود به مدار منفی رفت و با افت ۱.۰۳ درصدی مواجه شد شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات ۳۹ هزار و ۵۳۶ واحد ریزش داشت و به رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۶۹۷ واحد رسید. در این روز شاخص کل ۲.۹۳ درصد کاهش پیدا کرد.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه گذاری تامین اجتماعی، بهساز کاشانه تهران و بهساز کاشانه تهران پرتراکنش‌های بورس شدند.

ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

ارزش پورتفوی بورسی  سهام عدالت  ۵۳۲ هزار تومانی امروز ۳۲۹ هزار و ۱۵۱ تومان کاهش یافت و به ۸ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۴۵۳ تومان رسید. در معاملات دیروز ارزش سهام عدالت به ۹ میلیون و ۱۲ هزار و ۶۰۴ تومان رسیده بود، اما افت امروز بازار سرمایه موجب شد که سهام موجود در سبد بورسی سهام عدالت ۳.۶ درصد کاهش یابد. بر این اساس، ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت آزاد شده نیز به ۵ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۷۱ تومان افت کرد.

ارزش دارایکم چقدر شد؟

قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با کاهش ۵.۷ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۴ هزار و ۴۶۳ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با کاهش ۶.۷۹ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل ۱۴ هزار و ۲۹۶ تومان معامله شد.