ملک فاضلی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سردار شهید سلیمانی عملکردی را از نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه به وجود آورده بود که عصبانیت و نگرانی نظام سلطه  در راس آن آمریکا را برانگیخت.

وی ادامه داد: به همین دلیل آمریکا با بی اعتنایی به تمام قوانین و مقررات بین المللی دست به حرکت تروریستی تنفرآمیز زد و سردار سلیمانی را در خاک کشور همسایه ،عراق، به شهادت رساند.

فاضلی اظهار کرد: طبعا وظیفه برادران ما در عراق بود که خودشان جواب آمریکا و استکبار جهانی را بدهند، زیرا در کنار سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس هم به شهادت رسید.

نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: درنظر نگرفتن احترام مردم شریف عراق هم در این میان وجود دارد و باید این کار از سوی عراق انجام می شد.

حمله به عین الاسد همه توان نظامی ایران نبود

فاضلی اظهار کرد: آنچه که جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می دانست و بر اساس دستوری که مقام معظم رهبری دادند منجر به حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق شد که البته همه توان جمهوری اسلامی ایران نبود.

وی گفت: با این کار نشان دادیم که بزرگترین پایگاه آمریکا در عراق ،عین الاسد، را بمباران موشکی کردیم و دنیا متوجه شد که خویشتن داری و بزرگواری و در عین حال توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران تا چه میزان است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع سبب شد تنفری عظیم نسبت به نظام سلطه و به ویژه ترامپ در سراسر جهان به وجود آمد که در سال گذشته راهپیمایی های عظیمی در گوشه گوشه جهان علیه او برگزار شد.

فاضلی گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از آمدن پیکر شهید به ایران تا همین امروز اندیشه استکبارستیزی را دارد و معادلات جهانی با این تشییع میلیونی و حمله به بزرگترین پایگاه آمریکا در عراق مشخص شد.

شکست مفتضحانه ترامپ در انتخابات آمریکا نتیجه عملکرد اشتباه وی

وی اظهار کرد: به علاوه شکست مفتضحانه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نتیجه عملکرد اشتباه رئیس جمهور آمریکا بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در سال گذشته آنچه که ما به دست آوردیم اثبات توانمندی جمهوری اسلامی بود و دشمنان ما پشیمانی و حسرت را در قبال تحریم ها و جنایتی که درباره سردار شهید سلیمانی انجام دادند به دست آوردند.

فاضلی بیان کرد: امیدواریم دنیا از این اقدام جمهوری اسلامی ایران درس گرفته باشد و به بزرگواری ما احترام بگذارد و حد و حدود خود را بداند و به درستی با ما رفتار کند.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری یک سال پیش در زمینه سیلی به آمریکا صحبت کردند که نتیجه آن هم شکست ترامپ و حذف او از کاخ سفید بود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر معادلات جهانی، شکست های پی در پی، انزوای آمریکا و فاصله گرفتن از متحدانش مواردی بود که معظم له به آن اشاره داشتند که در گذر زمان به نگاه عمیق ایشان پی خواهیم برد.