علیرضا نظری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها ، گفت: مدت زمان زیادی از انعقاد برجام می گذرد اما شاهد بدعهدی اروپایی ها و همچنین خروج یکجانبه ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک هستیم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس کشورمان تلاش کرد مطابق مفاد توافقنامه و با برداشتن گام های کاهش تعهد هسته ای ، زمان مناسبی را برای احیای برجام از سوی اروپایی ها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه اروپایی ها از فرصت های پیش روی خود به خوبی استفاده نکردند از این رو قوه مقننه برای احقاق حقوق مردم تلاش کرد قانون مشخصی را برای رفع تحریم ها و همچنین اقدام متقابل تصویب کند،  افزود: هم اکنون نیز قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها که از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده، جاده یک طرفه برجام را به مسیر دو طرفه تبدیل کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه غربی ها تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران اعمال کردند و سپس تلاش کردند برای رفع این محدودیت ها از کشورمان امتیاز دریافت کنند، ادامه داد: در واقع می توان اذعان کرد برجام توافقنامه نامتوازن است از این رو مشاهده می شود غربی ها با ابزار پیش بینی شده درصدد سوءاستفاده هستند.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دوران مصالحه و فرصت سوزی گذشته است از این رو کشورمان وارد فاز اقدام عملی در مقابله با بدعهدی های غرب شده است.