احمد حسین فلاحی ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «افکار نیوز» ضمن اشاره به بحث همسان‌سازی حقوق در مجلس بیان کرد: چند روزی است که بحث همسان‌سازی حقوق در وزارت بهداشت و وزارت علوم سروصدا به پا کرده است و در فضای مجازی و محافل دانشگاهی موردبحث قرارگرفته شده است.

وی افزود: یک شخصی پیامی را در فضای مجازی منتشر کرد که واقعیت نداشت. با این عنوان که دولت برای همسان‌سازی حقوق بودجه اختصاص داده و مجلس مخالفت کرده است و مجلس را زیر سؤال برد. برخی افراد نیز سعی داشتند فضا را علیه مجلس متشنج کنند.

دولت می‌گوید 3 هزار میلیارد بابت همسان‌سازی حقوق ها اختصاص پیدا کند اما منابع آن را مشخص نکرد!

فلاحی بیان کرد: اما چنین چیزی به‌هیچ‌وجه واقعیت ندارد و بنده در همین خصوص ارتباطی با سخنگوی کمیسیون تلفیق داشتم و جویای این موضوع شدم که آیا چنین موضوعی صحت داشته است یا خیر که آقای رحیم زارع گفتند: آقای نوبخت در آخرین ساعات جلسه تلفیق که روز چهارشنبه یا پنج‌شنبه بوده است به‌صورت شفاهی اعلام می‌کنند که 3 هزار میلیارد بابت همسان‌سازی اختصاص پیدا کند.

این نماینده مجلس یازدهم یادآور شد که بااین‌حال هیچ مدرک مکتوبی ارائه نشده است که تضمین شود. هم‌زمان با این نکته نمایندگان دولت، جلسه را به نشانه اعتراض ترک کردند. درصورتی‌که باید به‌طور طبیعی از 24 ساعت قبل این موضوع را به ما اطلاع می‌دانند. اما به‌هرحال آن‌ها جلسه را ترک کردند و جلسه ابتر ماند.

وی تأکید کرد: واقعیت موضوع نیز همین بود که عرض کردم اما متأسفانه آقایان موضوع را وارونه جلوه دادند.

فلاحی گفت: بنده مجدداً دیروز هم پیگیر این موضوع شدم و جلسه‌ای با الیاس نادران داشتم و مشخص شد که دوستان در مجلس از رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خواستار این بودند که ردیف این 3 هزار میلیارد را مشخص کند که قرار است از کجا تأمین شود.

عضو کمیسیون آموزش افزود: حالا اینکه اصلاً این 3 هزار میلیارد جوابگوی همسان‌سازی هست و چقدر تفاوت این دو جایگاه حقوقی است، بحث دیگری است. اما دولت برای مجلس ردیف بودجه‌اش را مشخص نمی‌کند.

وی عنوان کرد: به‌طورکلی مجلس با همسان‌سازی حقوق مخالفتی ندارد و ما در تلاش هستیم تا این موضوع انجام شود. ضمن اینکه لایحه بودجه اصلاً هنوز به صحن علنی نیامده است و فعلاً در کمیسیون تلفیق است. اگر در صحن مجلس آمد و رد شد آن‌وقت باید بگویند که مجلس مخالفت کرده است نه اکنون‌که مجلس هنوز رأی و اعمال‌نظر نداشته است.

فلاحی در انتها گفت: با توجه به اینکه در مجلس حدود 60،70 نفر عضو هیات علمی داریم و از اساتید دانشگاه هستند، همه در جریانند که واقعیت موضوع چیست.  به همین جهت هم گفته شد که دوستان نگران این موضوع نباشند و نمایندگان مجلس در تلاش هستند تا موضوع همسان‌سازی حل شود.