مرتضی طلایی نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لیست‌های انتخاباتی منتشر شده در فضای مجازی گفت: اخباری که این روزها در شبکه‌های مجازی موجود است حکایت از این دارد که نامزدهای مختلف ریاست جمهوری کابینه‌های خود را هم معرفی کرده‌اند.

او ادامه داد: اگرچه اصل این موضوع امری مثبت است، یعنی افرادی که درصدد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری هستند باید کابینه و برنامه‌های خود را به مردم ارائه دهند، زیرا این موضوع هم در افزایش مشارکت و هم تصمیم گیری شهروندان ما بسیار موثر است، اما فضاهای ایجاد شده نشان از وجود خلاء جدی تشکیلات حزبی و سیاسی در کشور دارد.

طلایی افزود: به سبب خلاء تشکل‌های رسمی و قانونی این گمانه زنی‌ها تا جایی پیش رفته که بیشتر جنبه شوخی به خود گرفته است؛ معتقدم که ضرورت دارد که تشکیلات‌ متعدد سیاسی و داوطلبان متعدد انتخابات ریاست جمهوری به طور رسمی خودشان در زمینه این لیست‌های منتشر شده موضع‌گیری داشته باشد تا چنین امر مثبتی تبدیل به یک شوخی و تمسخر نشود.

گفتنی است چند روزی می‌شود که عکس‌های مختلفی از کابینه‌های احتمالی نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد که شوخی و جدی این عکس‌ها مشخص نیست.