ابراهیم عزیزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات نوروزی رهبر انقلاب مبنی بر اینکه فشار حداکثری تا الان شکست خورده و بعد از این هم شکست می‌خورد، گفت:همان گونه که رهبر فرزانه انقلاب اشاره فرمودند، امروز خود آمریکایی‌ها به صراحت اعلام می‌کنند که سیاست فشار حداکثری آنها در قبال ایران شکست خورده است، آمریکا در زمان ریاست جمهوری ترامپ، با اعمال ظالمانه‌ترین تحریم‌های طول تاریخ (به اذعان خودشان)، قصد داشتند با مکانیسم تحریم اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران را به زانو درآورند که به فضل خدای متعال، این خصومت ددمنشانه آن‌ها نیز بی‌اثر شد.

وی افزود: آمریکایی‌ها امروز به خوبی می‌دانند که دیگر آن اقتدار گذشته را ندارند لذا به دنبال احیای آن اقتدار، دست به هر جنایتی خواهند زد که ترور سردار رشید جهان اسلام آن هم به صورت بزدلانه، از جمله این جنایات بود؛ وقتی ما در جواب این اقدام وحشیانه و ضدانسانی، پایگاه عین الاسد را موشک‌باران کردیم آنها شوکه شدند چون باور نمی‌کردند که ایران چنین پاسخ کوبنده‌ای به این جنایت داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: بنده یادم هست که رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این ما را تهدید کرده بود که ۵۲نقطه کشور را بمباران می‌کند و جالب اینکه وقتی ما عین الاسد را زدیم، دیگر هیچ صدایی از آمریکا بلند نشد چراکه اقتدار ما را به خوبی درک کردند.

عزیزی بیان کرد: امروز علی‌رغم وادادگی عده‌ای غرب‌زده که دلخوش به وعده‌های دروغ و پوچ آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بودند و متاسفانه باید گفت فرصت‌های خوبی را نیز از کشور گرفتند، کشور ما به رهبری فرمانده کل قوا دارای اقتدار بی‌نظیری در منطقه خاورمیانه است و آمریکایی‌ها به خوبی این مهم را می‌دانند لذا از هر ترفندی برای از بین بردن این اقتدار استفاده خواهند کرد.

نماینده شیراز در مجلس ادامه داد: آن‌ها وقتی دیدند که قدرت موشکی ما به عنوان یک ابزار اقتدار را نمی‌توانند با ترفند مذاکره و برجام، از بین ببرند، فشار اقتصادی حداکثری را پیشه کردند و در این عرصه نیز شکست خوردند.

وی اظهار کرد: ترامپ با آن همه‌های و هوی و خط و نشان کشیدن به روزی افتاد که مردم آمریکا نیز به او رای ندادند و آن افتضاحات انتخابات در کنگره روی داد که نشان از قدرت پوشالی آمریکا بود و جهانیان را متوجه این موضوع نمود؛ امروز ترامپ نادان رفت و ایران سرافراز و مقتدر ماند و علی‌رغم فشار سنگین تحریم‌ها، ملت نجیب ما صبوری کردند و کشور از این بزنگاه تاریخی نیز به سلامت گذشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: اما امروز با درس گرفتن از اتفاقات سال‌های اخیر باید بدانیم که در کدام نقطه تاریخی ایستاده‌ایم و با شناخت کامل از شرایط منطقه و جهان، تصمیمات هوشمندانه و عقلانی مبتنی بر روحیه انقلابی بگیریم.

عزیزی با بیان اینکه امروز آمریکا به ضعف و زبونی خود در مقابل ایران اعتراف می‌کند و خیلی زشت و ناپسند است که ما دوباره چشم‌مان به دست آن‌ها باشد، گفت: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند، تمام تحریم‌های ظالمانه علیه ایران باید برداشته شود تا بتوان دوباره در مورد برجام سخن گفت و پای میز مذاکره نشست وگرنه دلخوش بودن به وعده‌های پوچ، هیچ سرانجامی جز خسارت محض نخواهد داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به شعار سال، عنوان کرد: باید اذعان کرد که تنها راه حل برون‌رفت از مشکلات کشور، جدا از تعامل هوشمندانه با دنیا، تکیه بر توان داخلی و رونق تولید است، امسال نیز رهبر انقلاب شعار سال را حول محور جهش تولید و مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید عنوان کردند و باید گفت که تحقق این شعار در سایه حمایت از تولیدکنندگان واقعی و برداشتن موانع از پیش پای آنهاست.

عزیزی در پایان با اشاره به انتخابات پیشرو اظهار کرد: امید است در سال جاری با برگزاری انتخاباتی پرشور، دولتی مقتدر، انقلابی و معتقد به توان داخلی شکل گیرد تا در کنار سایر قوا، تحقق شعار سال نیز جنبه عملیاتی و اجرایی بگیرد که این مهم در سایه انتخابی هوشمندانه و عقلایی و با همان مشخصاتی که رهبری برای آن تعیین کردند، قطعا امکان‌پذیر خواهد بود.