جزئیات دیدار عراقچی با وزیر خارجه اتریش

« سید عباس عراقچی » معاون سیاسی وزیر  امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام که در وین حضور دارد، عصر امروز (چهارشنبه) با «الکساندر شالنبرگ» وزیر خارجه اتریش دیدار و گفت و گو کرد.

در این ملاقات که در فضایی دوستانه برگزار شد، روابط دوجانبه مرور و ضمن تاکید بر اراده دو طرف برای تعمیق همکاری های فیمابین در حوزه های مختلف، در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین رایزنی شد. 

در این دیدار همچنین آخرین وضعیت گفت و گوهای نشست کمیسیون مشترک برجام در وین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عراقچی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش ها و مهمان نوازی های دولت اتریش، مواضع کشورمان در این خصوص و لزوم رفع کامل تحریم ها و گام های عملی که دولت آمریکا باید برای بازگشت به برجام  بردارد را تبیین کرد. 

شالنبرگ نیز ضمن تاکید بر آمادگی دولت اتریش برای ارائه تسهیلات لازم و بذل هرگونه تلاش برای ایجاد فضایی مناسب به منظور برگزاری این گفت و گوها در وین تاکید و اعلام کرد که برجام و تداوم آن به نفع همه ماست.

در این دیدار، قائم مقام وزیر خارجه اتریش و سفیر ایران در اتریش نیز حضور داشتند.

به گزارش فارس، پس از برگزاری نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در روز جمعه ۱۳ فروردین با حضور هیأت های ایران و ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا، طرفین توافق کردند برای ادامه مباحث که ناتمام مانده بود، نشستی حضوری روز سه شنبه ۱۷ فروردین در وین برگزار شود. این نشست دیروز برگزار و طرف های شرکت کننده تصمیم گرفتند که دو کارگروه کارشناسی در حوزه هسته ای و تحریم ها تشکیل و نتایج به نشست روز جمعه کمیسیون مشترک‌ در وین ارائه شود.