​سید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان با اشاره به احتمالات و اما و اگرهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: جریان اصولگرا امیدوار است که در نهایت آیت الله رئیسی وارد عرصه انتخابات شود. 

او ادامه داد: ورود آیت الله رئیسی موجب اجماع جریان اصولگرایی خواهد شد و اختلاف سلیقه‌هایی که درباره سایر نامزدهای این جریان وجود دارد، درباره او وجود ندارد. شخصیت آیت الله رئیسی به گونه‌ای است که همه اختلاف سلیقه‌ها درباره او به وحدت خواهد انجامید که البته این موضوع تازه‌ای نیست، بلکه تقویت شده هم است و در دوره ریاست جمهوری قبل هم با اینکه رئیس جمهور مستقل داشتیم، اما همه درباره او به اجماع رسیدند و رای قابل توجهی هم به دست آورد،کمااینکه نباید از کارنامه درخشان او در قوه قضائیه هم گذشت.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری  با اشاره به تلاش‌هایی که در جریان اصولگرایی برای روی کار آمدن آیت الله رئیسی شده نیز بیان کرد: جریان اصولگرا به صورت گروهی و فردی از آیت الله رئیسی خواستند که به میدان بیاید که تاکنون پاسخ مثبتی نگرفته‌اند، اما امیدواریم که در نهایت موجب رضایت او شود. لازم به ذکر است بنده، آقای بادامچیان، آقای باهنر و آقای حسینی این تقاضا را از او مطرح کردیم. 

سجادی درباره جریان حضور جریان اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم هم افزود: در جریان اصلاح طلبی هم شخصیت‌های متفاوتی وجود داشته و آنها هم درباره یک نامزد برای مثال ظریف وحدت نظر ندارند و نامزدهای مختلفی درمیان آنها وجود دارد. البته آقای ظریف مورد اجماع بسیاری از شخصیت‌های جریان اصلاحات خواهد بود؛ جهانگیری هم یکی از گزینه‌های مد نظر این جریان است البته ممکن است که در نهایت از یک چهره نیابتی حمایت کنند.