حسین خسروی اسفزار با بیان اینکه اگر کسی حتی یک روز در خنثی‌سازی تحریم فرصت‌سوزی کند، خائن است، گفت: آقای روحانی رئیس جمهور گفته بود " اگر کسی در رفع تحریم فرصت‌سوزی کند، خیانت است"؛ این حرف درستی است اما عکس آن هم باید مورد توجه قرار گیرد یعنی اگر کسی یک روز در خنثی‌سازی تحریم فرصت‌سوزی کند، خائن است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن تحریم ها را رفع نمی کند، افزود: بنا بر سخن امیرالمؤمنین (ع) "یکی از نشانه‌های سقوط دولت‌ها، عدم‌عبرت‌گرفتن است"؛ آیا هشت سال برای عبرت‌گرفتن کافی نیست؟ ما نمی‌خواهیم عبرت بگیریم؟ اروپا و آمریکا به تعهداتشان پایبند نیستند؛ ممکن است یک تعهد را به صورت مقطعی امضا کنند اما اگر نقطه ضعفی ببینند، باز تحریم می‌کنند.

وی ادامه داد: براساس مذاکراتی که دولت انجام داد هرچه داشتیم تقدیم کردیم و در حال حاضر اینکه دنبال تعهدات طرف مقابل باشیم به هیچ وجه به نفع کشور نیست.

وضعیت اقتصادی امروز نتیجه گره‌زدن همه چیز به برجام است

خسروی با بیان اینکه نتیجه گره‌زدن همه چیز به برجام، شرایط بحرانی بیکاری، تورم و فشار اقتصادی بر مردم است، گفت: مشکلات اقتصادی به لحاظ فرهنگی و روانی فشارهای زیادی را به مردم وارد کرده و شاید این موضوع برای بسیاری از افراد محسوس نباشد و دولت اگر به دنبال عدم تکرار این مشکلات است باید درس عبرت بگیرد و عجله نکند.

وی افزود: در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، مهلتی به اروپا و آمریکا دادیم که اگر تحریم‌ها را برداشتند، ما به تعهداتمان برمی‌گردیم.

خسروی با بیان اینکه برخی گفتند امضای "جان کری" تضمین است و در اجرای برجام عجله کردند، افزود: به آقای ظریف وزیر امور خارجه در مجلس گفتند معنای این کلمه انگلیسی در متن برجام "تعلیق" است و "لغو" تحریم نیست اما قبول نکردند؛ عجله نکردن یعنی این؛ بنابراین در اصل مذاکره، نوشتن توافقنامه و اجرای آن نباید عجله کرد تا شاهد تکرار گرفتاری‌های گذشته نباشیم.