محمدصادق کوشکی  ،با اشاره به مذاکرات صلح در یمن بیان کرد: جنبش انصارالله و دولت ائتلافی یمن به یک بلوغ سیاسی رسیدند و متوجه هستند که نباید به سعودی‌ها امتیاز دهند، زیرا سعودی‌ها در موضع ضعف قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه جنبش انصارالله همیشه موافق آتش بس، صلح و گفت‌وگو بوده است، افزود: جنبش انصارالله بار‌ها یک‌طرفه، آتش بس اعلام کرده و به آن پایبند بوده است اما تاکنون چندین دور مذاکرات مختلف برگزار شده و عامل شکست همه این جلسات، سعودی‌ها بوده‌اند.

کارشناس مسائل غرب آسیا عنوان کرد:  هم اکنون سعودی‌ها، در موضع ضعف هستند و باید امتیازات مورد نظر جنبش انصارالله را بدهند. جنبش انصارالله امتیاز اضافه‌ای از آنها نمی‌خواهد و اولین نکته‌اش این است که سعودی‌ها در امور داخلی یمن دخالت نکنند و حق تعیین سرنوشت را به مردم یمن بدهند.

کوشکی با اشاره به اینکه سعودی‌ها می‌خواهند در مسائل داخلی یمن دخالت داشته باشند و هم جان سالم از این کشور به‌در ببرند که این امکان پذیر نیست، بیان کرد: آنها هم اکنون در موضع ضعف قرار دارند، لذا باید مطالبه جدی مردم یمن را پذیرفته و دست از دخالت در امور داخلی مردم این کشور بردارند.