جعفر راستی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه اخیر اصلاح‌طلبان به دنبال رد صلاحیت تعدادی از کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با اینگونه فضاسازی‌ها مشارکت مردم پایین نمی‌آید و اینکه اصلاح‌طلبان در این بیانیه عنوان کردند که با عدم تایید صلاحیت تعدادی از کاندیداهای انتخابات، مشارکت مردم پایین خواهد آمد چنین چیزی نیست.

وی افزود: در دوره‌های قبلی انتخابات نیز ما شاهد اینگونه فضاسازی‌ها چه از سوی رسانه‌های بیگانه و چه توسط برخی از عناصر در داخل کشور بودیم که هیچ‌یک از اینگونه اظهارنظرها و فضاسازی‌ها در مشارکت مردم در انتخابات تأثیری نداشته است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم در انتخابات به اینکه کاندیدا از چه جریان سیاسی است توجهی ندارند بلکه ملاک مردم برای رأی دادن سابقه کاری کاندیدا و برنامه‌های کاری وی برای دوره ریاست جمهوری پیش رو است.

راستی خاطرنشان کرد: درباره کاندیدای دولتی اصلاح‌طلبان که ۸ سال است بیشترین تاثیرات را در تصمیمات اقتصادی کشور دارند، نتیجه کاری مشخص است و امروز دارند می‌بینند که آنچه که برای ایشان پیش آمده و مشکلاتی که از نظر اقتصادی دارند نتیجه این تصمیمات است حال چگونه می‌توان چنین فردی را مجدد انتخاب کرد تا به همین مسیر ادامه دهد.

وی افزود: کاندیدای دولتی اصلاح‌طلبان خدا را شکر کند که صلاحیتش رد شده چرا که اگر با این کارنامه‌ای که او داشت در انتخابات حضور پیدا می‌کرد آبرویش می‌رفت و دیگر از نظر سیاسی وجهه و اعتباری برایش باقی نمی‌ماند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:  این گونه فضاسازی‌ها هیچ تاثیری در مشارکت مردم در انتخابات نداشته، همانطور که پیش از این مردم تحت تاثیر این القائات و اظهارات قرار نگرفتند و با حضور پرشور خود حمایت همه جانبه‌شان از نظام را اعلام کردند و همین حضور پرشور مردمی در پای صندوق‌های رأی بود که موجبات اقتدار هرچه بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران را در عرصه بین‌المللی فراهم می‌کرد.