حجت الاسلام مهدی تجریشی رئیس ستاد انتخاباتی  سعید جلیلی در نشست خبری که بعداز ظهر امروز گفت: جوانان با استعدادی در تیم آقای جلیلی از تمام کشور حضور دارند و مجموعه ای از جوانان طلبه از دانشگاه های مختلف فعالیتی را در تهیه کتاب اطلس راهبردی انجام دادیم و کتاب را به نهادهای مختلف ارائه می دادیم و استقبال زیادی از کتاب نمی شد اما دکتر جلیلی بادیدن این کتاب آن را به مقام معظم رهبری معرفی کرده که مورد توجه قرار گرفت و نهادهای مختلف به دنبال سفارش این کتاب بر آمدند.

وی افزود: این کار دکتر جلیلی که به فعالیت جوانان اهمیت می دهند و حمایت که از دستشان بر می آید انجام می دهند از ویژگی های ایشان در تعامل و ارتباط با جوانان است در واقع فضای ایجاد شده در اطراف آقای جلیلی همه جوان بوده و افرادی توانمند هستند.

تجریشی تصریح کرد: دنبال کار واقعی و حل مشکلات کشور است آقای جلیلی با افرادی که کارایی ندارند همکاری نمی کنند و آقای جلیلی تاکید دارند که در صورت که رئیس جمهور شوم از افرادی که در ستاد انتخابات من فعالیت می کنم استفاده نکرده و از قشر و طیف های مختلف استفاده خواهند کرد.

وی اضافه کرد: دغدغه اصلی آقای جلیلی شایسته سالاری است شاید افراد سرشناس در تیم آقای جلیلی حضور داشته باشند اما براساس کارآمدی از افراد متخصص استفاده می شود.

تجریشی همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال کناره گیری آقای جلیلی در روز های پایانی انتخابات  به نفع آیت‌الله رئیسی گفت: هماهنگی یا همکاری ستاد انتخابات آقای جلیلی و رئیسی چندان مسئله مهمی نیست. همچنین اعلام موضوع کاندیدای پوششی هم صحیح نیست اما در خصوص کناره گیری باید بگویم گفتن این مسائل توهین به کاندیداها است زیرا انتخابات یک عرصه رقابت است و جبهه انقلاب نیاز به اینگونه روش ها در قالب کاندیدای پوششی ندارد. وقتی فردی  کاندید می شود خود را در معرض قصاوت مردم قرار می دهد یعنی می خواهیم فرد اصلح را مردم انتخاب کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی درباره نگاه «دولت جهاد و جهش» به سیاست خارجی گفت: سیاست خارجی برای مردم اهمیت دارد چرا که ملت مسائل اقتصادی و معیشت را در برجام و سیاست خارجی می دانند که در این رابطه باید گفت مسیر مذاکرات اشتباه بود و آقای جلیلی هم از ابتدا با روش ارتباط در سیاست خارجی مخالف بود. خلاصه حرف آقای جلیلی این است که مذاکره ای که خوب باشد  آثار آن در سفره مردم مشاهده می شود و به عنوان یک دیپلماسی و سیاست خارجی خوب است نه سیاست خارجی که دولت فعلی انجام می دهد.