فریدون عباسی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش اردکانیان درباره علل قطعی مکرر برق،گفت: گرم شدن زود هنگام، کمبود آب، از مدار خارج شدن چند نیروگاه بخار، ظهور پدیده ماینرینگ، راندمان پائین نیروگاه ها و اتلاف در شبکه، بهای پائین برق و همچنین عدم توجه به تولید برق از جمله دلایل اصلی قطعی برق در کشور است.

وی بیان کرد: در برنامه های بالادستی، ۱۲۳ هزار مگاوات تولید برق در نیروگاه سیکل ترکیبی پیش بینی شده است اما متأسفانه امروز به این رقم نرسیدیم و باید برنامه ریزی های لازم برای رسیدن به این رقم انجام شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین لازم است مردم برای کاهش مصرف انرژی اقدامات لازم را انجام دهند و استاندارد سازی مصرف و مدیریت مصرف واحدهایی که انرژی زیادی را مصرف می کنند اهمیت زیادی دارد.

عباسی با تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای تولید برق هسته ای در کشور، گفت: تنوع در تولید برق یکی از موضوعات حائز اهمیت است و باید برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شود.

وی متذکر شد: رسیدن به رقم ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و ما باید برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام دهیم. علاوه بر این برای راه اندازی سازه های جدید نیروگاه بوشهر نیازمند سرمایه گذاری هستیم و برق هسته ای روشی مطمئن در تولید برق و حل مشکل کمبود برق است.

نماینده مردم کازرون در مجلس خطاب به اردکانیان، گفت: لازم است توضیح دهید توافقنامه پاریس چه تأثیری در تولید برق در کشور داشته است.