سید مهدی  هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس نهم  با اشاره به بیانیه اخیر اصلاح‌طلبان به دنبال عدم احراز صلاحیت تعدادی از کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مبنی براینکه با عدم احراز صلاحیت‌ این کاندیداها مشارکت در انتخابات پایین خواهد آمد، گفت: واقعاً جای تأسف و تأثر دارد که اصلاح‌طلبان به عنوان کسانی که این وضعیت را برای مردم به وجود آورده‌اند به جای پاسخگویی به دنبال انتقاد از وضع موجود هستند.

وی افزود: شما اصلاح‌طلبان و مشارکتی‌ها این وضع را برای مردم درست کرده‌اید، شماها از اعتماد مردم سوءاستفاده کرده‌اید، شما مردم را به این مسیر هدایت کرده‌اید و عجیب است که این افراد و این جریانات به جای پاسخگویی امروز انتقاد می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم اظهار داشت:‌ امروز دست اصلاح‌طلبان از نظر ناکارآمدی و نامردمی که داشته و دارند رو شده و امروز به جای اینکه عذرخواهی کنند و زمینه را برای حضور و مشارکت و انتخاب افراد صالح و کارآمد، موضع‌گیری دارند که از آنها بعید هم نیست و خودشان هم در جلسات پنهانی‌شان به این موضوع اذعان و اشاره داشته‌ و دارند که با تبلیغات نظر مردم را به چیزی که واقعیت نداشته جلب کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد:‌ امروز زمینه برای یک اصلاح ضروری با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم فراهم شده است که در این شرایط مهم‌ترین موضوع مسائل اقتصادی و معیشتی است در این شرایط هم اصلاح‌طلبان به جای اینکه یک کارنامه مناسبی برجای بگذارند شروع به فرافکنی و فرار به جلو کرده‌اند و درصدد توسعه جو ناامیدی هستند.

وی افزود: به نظر من مردم عزیز ایران در این انتخابات لازم است هم رأی خود را به عملکرد گذشته و هم انتظار و مطالبات خودشان به کاندیدای آینده داشته باشند چرا که انتخابات محل تسویه حساب و تصمیم‌گیری است.

نماینده دوره نهم مجلس اظهار داشت: ملتی که 7 درصد ثروت و یک درصد جمعیت دنیا را دارد با یک انتخاب صحیح لوکوموتیو اجرایی کشور را به مسیر اصلی خود بازگرداند و پاسخ مشکلاتی که با آن مواجه هستیم را در پای صندوق بدهد.