امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در آیین افتتاح خطوط تولید باتری‌های نظاهی و باتری‌های فوق سنگین در سازمان «توان» وزارت دفاع که با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد گفت: امروز در افتتاح‌های صورت گرفته و همچنین در بازدید از نمایشگاه ۱۰ ساله دستاورد‌های سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع، شاهد پیشرفت‌های ارزنده و قابل تقدیری بودیم.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌های راهبردی، خانواده ذخیره ساز‌های مورد نیاز سامانه‌های دفاعی کشور در سازمان توسعه منابع انرژی به صورت کاملا بومی تولید می‌شود.

امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: محصولات تولیدی وزارت دفاع و خطوط افتتاح شده برای تمامی سامانه‌های دفاعی ازجمله انواع هواپیماها، بالگردها، شناور‌های سطحی و زیرسطحی و مهمات هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: افتتاح این خطوط گام مهمی در خودکفایی نیرو‌های مسلح و جلوه‌ای از خودباوری نیرو‌های جوان و محقق صنعت دفاعی به شمار می‌آید و ظرفیت اطمینان بخشی برای تامین انرژی سامانه‌ها و سیستم سلاح‌های جدید نیرو‌های مسلح ایجاد می‌شود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه سازمان توان در یک برنامه ۴ ساله توانسته است تمامی اهداف تدوین شده در این مدت را به خوبی اجرا نماید گفت: این سازمان همچنین نقش خود را در ارتقای قدرت رزم نیرو‌های مسلح به درستی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه نوع مأموریت سازمان توان به گونه‌ای است که بسیاری از تسلیحات و تجهیزات دفاعی و همچنین بخش‌های غیر دفاعی کشور را متاثر از عمکلرد خود می‌کند، افزود: سازمان توسعه منابع انرژی همواره باید همپای توسعه بخش‌های دفاعی و غیر دفاعی خود را بروز و از بهترین فناوری و تکنولوژی‌ها در ساخت محصولات خود بهره ببرد.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: بحمدالله حرکت و مسیری که در این سال‌ها سازمان توان طی کرده است به گونه‌ای بوده است که نیاز به واردات بخش‌های نظامی و غیر نظامی کشور به تأمین انرژی و انواع ذخیره ساز‌های پیشرفته را نزدیک به صفر کرده است و این موضوع علاوه بر اشتغال مولد، میزان قابل توجهی صرفه جویی ارزی نیز به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه سازمان توان طی این سال‌ها به معنای واقعی کلمه یک سازمان پرتلاش، مبتکر و خلاق بوده است، گفت: در تمامی بازدید‌هایی که هر بار از این مجموعه داشتیم، پیشرفت‌ها و دستاورد‌های جدیدی را در حوزه انرژی شاهد بودیم.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه همه سازمان‌های وزارت دفاع به نوعی با سازمان توسعه منابع انرژی ارتباط، هماهنگی و تعامل دارند گفت: تلاش کردیم «حمایت» و «جامعیت» را در بدنه صنایع تولیدی وزارت دفاع نهادینه و با جدیت پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه از نگاه بخشی عبور کردیم و سعی کردیم تمامی برنامه‌های وزارت دفاع را به طور جامع ببینیم افزود: بسیاری از پروژه‌ها و اقداماتی که در صنایع وابسته به وزارت دفاع تدوین و وارد فاز طراحی و تولید می‌شود نیازمند همکاری سایر سازمان‌های درونی و بیرونی است و بر این اساس اجرای درست مأموریت هر سازمان بر اساس جدول زمان بندی از اهمیت فوق العاده‌ای در پیشبرد اهداف و به بار نشستن پروژه‌ها برخوردار است.

وزیر دفاع در پایان با بیان اینکه در مجموعه وزارت دفاع تأکید بر «استمرار» داریم، تصریح کرد: ما هیچگاه متوقف نشدیم و همواره برای دستیابی به اهداف بالاتر و دوردست، برنامه ریزی و چشم انداز جدیدی را ترسیم کردیم.