«میخائیل اولیانوف » نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین ، در پیامی با انتقاد از مخالفان احیای برجام ، از تمام طرف‌های حاضر در مذاکرات کنونی کمیسیون مشترک برجام در وین، اتریش، خواست تا از احیای توافق هسته‌ای حمایت کنند.

این مقام ارشد روس در پیامی توییتری نوشت: «افرادی که فکر می‌کنند نبود برجام بهتر از بودن آن است سخت در اشتباهند. این افراد واقعیت‌ها را اشتباه تفسیر می‌کنند و واقعیت عینی را برای اهداف سیاسی خود زیر پا می‌گذارند.»

او در ادامه افزود: «اعضای کمیسیون برجام و تمام حاضران در مذاکرات وین باید از رایزنی‌ها برای احیای توافق هسته‌ای حمایت کنند.»

اولیانوف در توییت دیگری نوشت: شورای حکام بررسی گزارش دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره نظارت بر تاسیسات هسته‌ای در ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را آغاز کرده است.

ساعاتی پیش «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس، مدعی شده است که این کشور و متحدان عربی آن درصدد رسیدن به توافق هسته‌ای محکم و قویتری با ایران هستند.

این مقام انگلیسی ادعا کرد: «ما بر این باوریم که ایران هرگز نباید اجازه دستیابی به توانایی هسته‌ای برای اهداف نظامی را داشته باشد و باید کاملا مطابق برجام عمل کند. ما به دنبال توقف کامل اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در یمن، عراق و سوریه هستیم.»

همچنین «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در اظهاراتی مدعی شده بود: «چنانچه احیای برجام انجام شود و آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بازگردند، همچنان تحریم‌های واشنگتن علیه تهران رفع نخواهد شد.»