امیر سرتیپ محمدحسن نامی وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات  با اشاره به نقطه تفاوت سید ابراهیم رئیسی با سایر نامزدهای ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه با ورود به گام دوم انقلاب اسلامی خداوند شرایط مطلوبی را برای ما فراهم کرد که این شرط حضور حجت الاسلام رئیسی است و شاید تا چند دهه آینده با چنین فردی رو به رو نشویم. وی همه خصوصیات یک انسان کامل را دارد و بر اساس بررسی‌ها خودش و خانواده‌اش یک زندگی سالم دارند. ظلم ستیز بوده و با فساد و رانت خواری، تبعیض مبارزه کرده است. در چهار دهه گذشته مردم ما خیلی صبر کردند، ولی وقتی ببینند که یک عده می‌خورند و یک عده نمی‌خورند نمی‌توانند صبر کنند و آنچه مردم ما را اذیت می‌کند رانت خواری‌ها و ویژه خواری‌ها است.

وی ادامه داد: هنر یک کشور این است که کشور‌های پیرامون خودش را به خودش وابسته کند. وقتی افرادی در کشور وام‌های کلان می‌گیرند باعث نارضایتی بیشتر مردم می‌شود. بانک‌ها سهم بزرگی در نابسامانی‌ها اقتصادی کشور دارند. علت افزایش قیمت دلار و سکه ناشی از اقدامات بانک‌ها بود. ۳۱ استان و ۱۶ استان مرزی داریم و از این استان‌ها می‌توانیم ارتباطی با کشور‌های دیگر برقرار کنیم. کشور‌های همجوار نیز در این بین دارای اهمیت هستند که در مرتبه بعد از کشور‌های همسایه قرار گرفته اند. قریب به ۷۵ درصد جمعیت جهان برای ما قابل دسترسی هستند. کشور‌های خلیج فارس جزو کشور‌های ثروتمند عرب هستند و رئیسی نظر دیگری نسبت به این کشور‌ها دارد و معتقد است بدون توجه به گذشته باید با کشور‌های همسایه و همجوار توجه کرد. 

نامی افزود: سوریه برای ما ظرفیت بسیار بزرگی است. در بندر لاذقیه سوریه می‌توانیم پالایشگاه بزنیم و به جای فروش نفت خام محصول آن را به فروش برسانیم. نظر ابراهیم رئیسی این است که حتما باید تلاش کنیم نفتمان را به اروپا برسانیم. باید گازمان را به اروپا برسانیم، چون در ابتدا قدرت اقتصادی ما را بالا می‌برد و علاوه بر این، تاثیرگذاری ما را در منطقه بالا می‌برد. به جز رفتن به سمت این کار‌ها نمی‌توانیم ریل اقتصاد کشور را به چرخش دربیاوریم. مذاکره به چه قیمتی باید انجام شود؟ نباید سهم آیندگان را نادیده بگیریم و اجازه نداریم قراردادی امضا کنیم که سهم آیندگان را بفروشیم. چرا باید قراردادی امضا کنیم به نام برجام و متعهد شویم که هیچ برنامه هسته‌ای نداشته باشیم.

وزیر پیشین ارتباطات ادامه داد: نسل‌های آینده باید خودشان تصمیم بگیرند. متاسفانه قراردادی هم برای فروش دریای خزر داشتند می‌بستند که مجلس جلوی آن را گرفت که از قرارداد گلستان هم بدتر بود. باید دولتی روی کار بیاید که مورد اعتماد مردم باشد. شاید یک و نیم سال اول این اعتماد حاصل نشود و با سالم زندگی کردن و آمدن ابراهیم رئیسی این اعتماد جلب می‌شود.

وی با اشاره به مهم ترین اولویت دولت رئیسی ادامه داد: در انتخابات دوره‌های گذشته همیشه دست‌هایی از بیرون با توجه به اشرافیت خود به فضای مجازی بر این روند تاثیر گذاشته اند. این افراد از این ظرفیت استفاده می‌کنند. اگر این موارد وجود نداشته باشد باید مردم را آگاه بکنیم که رئیسی به دنبال چه چیزی است. این ظرفیت را بهره برداری می‌کنیم تا بتوانیم بهره برداری کنیم تا فردی روی کار بیاید که ایران را دو دستی تقدیم بیگانگان نکند؛ برخی افراد هم در داخل هستند که وابستگی‌های ویژه‌ای به خارج دارند که فقط این را نهاد‌های امنیتی می‌توانند شناسایی کنند. این افراد می‌خواهند در زمان مناسب ضربه خود را به پیکر کشور وارد کنند، اگر چنین افرادی نباشند رئیسی رقیب جدی ندارد. در سال ۹۶ شما شاهد بودید که با مطالب غیر واقعی نظیر اینکه اگر رئیسی بیاید دیوار خواهد کشید مانع از رای آوری او شدند.

نامی با اشاره به احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم گفت: بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد، البته مردم ایران غیر قابل پیش بینی هستند. این نظرسنجی‌های اینترنتی هم چندان قابل اعتبار نیستند، زیرا جامعه آماری مشخصی ندارند. من معتقدم که ما یک رای گیری بالای  چهل تا پنجاه و خورده‌ای درصدی را خواهیم داشت و معتقدم که همه چیز در دور اول تمام خواهد شد. من حدود ۹۰ درصد احتمال می‌دهم که او پیروز شود.