محسن مهرعلیزاده عصر پنجشنبه در ویژه برنامه انتخاباتی شبکه تبرستان با اظهار اینکه امروز متأسفانه مسائل معیشتی، فقر، تنگدستی، بیکاری، فاصله زیاد اجتماعی بین اقشار جامعه، قشر نادار و مرفه، افزایش خط فقر و رسیدن خط فقر به ۷۰ درصد جامعه از مشکلات است، گفت: کشمکش‌های بی حاصل بین افراد، گروه‌ها، صاحبنظران در عرصه‌های مختلف از دیگر چالش‌ها است.

وی افزود: در کشوری زندگی می‌کنیم که با همه نیت خیر بسیاری از مسئولان، دست ناپاکی، اختلاس ، دزدی، فساد، فشار بر مردم و تحمیل زندگی سخت بر مردم در رویه‌های اجرایی برگزیدند و معیشت سختی برای مردم فراهم آوردند و امید مردم به آینده کم شده است.

وی گفت: بعضی از اقدامات نامسئولان و رفتن به دنبال روش‌های ناصواب، میزخرینی، امضاخرینی و امضافروشی سبب شد تا کشوری که می‌توانست به قوی‌ترین کشور منطقه تبدیل شود، با مشکلات زیادی روبرو است.

مهرعلیزاده یادآور شد: متأسفانه اعتماد مردم به مقدار زیادی دچار آسیب شد و این عدم اعتماد سبب می‌شود تا مورد پذیرش مردم واقع نشود و باید واقعیت‌ها را گفت و اگر افرادی می‌خواهند بین مردم، خدا پیمان ببندند باید مشکلات مردم را بدانند.

این نامزد ریاست جمهوری ادامه داد: در دهه ۶۰ به رغم جنگ و تحریم‌ها، تلاش‌های خوبی برای توسعه و اقتصاد کشور صورت گرفت و دولت سازندگی نیز به رغم تلاش‌ها، نتوانست شرایط ایده آلی را ایجاد کند.

وی با اظهار اینکه دولت اصلاحات تمام تلاش را به خرج داد و برای کشور افتخار آفرید و پاسپورت ما دارای عزت شد، گفت: نظریه گفتگوی تمدن‌ها در سطح جهان طنین انداز شد و این در سازمان ملل به عنوان نظریه ایرانی برابر جنگ تمدن‌ها قد برافراشت.

مهرعلیزاده یادآور شد: ارز در طول دو دولت اصلاحات بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان ثابت ماند و تورم به زیر ۱۰ درصد رسید و تک رقمی و ارزش پول ملی حفظ شد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، برجام را قوی‌ترین معاهده بین المللی در تاریخ بیان کرد و گفت: این معاهده سبب شد تا به حق غنی سازی خود برسیم و در سازمان ملل تصویب شد و چندین تحریم را که منجر به جنگ می‌شد، از سر ایران دور شد.

وی با اظهار اینکه هیچ وقت نباید به دوستی با آمریکا دل بست، گفت: این کشور هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و در دوره‌های مختلف، تحریم و فشار را اعمال کرد و هیچ وقت با ما دوستی نکرد.

مهرعلیزاده یادآور شد: برجام می‌توانست راه‌های سرمایه گذاری خارجی، واردات و صادرات را بگشاید که با خروج آمریکا از برجام، تحریم اشخاص و شخصیت‌ها این راه بسته شد.

این نامزد یادآور شد: اینکه به جای معیشت مردم به فکر به جان انداختن مردم باشند، درد است و باید این مسائل را تمام کرد و زندگی کرد زیرا ما بزرگ هستیم و باید با بزرگواری با دنیا برخورد کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از اصیل‌ترین و بزرگترین امپراطوری ها را مربوط به ایران دانست و گفت: به ایرانی بودن و مسلمان بودن خود افتخار می‌کنیم و بدون جنگ و خونریزی توانست اسلام را جذب کند و آموزه دهد.

وی با عنوان اینکه از ۲۵ ساله وارد بازار کار شدم و از کف کارخانه شروع کردم، اضافه کرد: متأسفانه قدرت خرید مردم کاهش یافته است و قیمت گوشت و مرغ از دلار نیز بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه تکیه کردن به برخی آدم‌ها دردی را دوا نمی‌کند، گفت: مشکلات اقتصادی را باید یک اقتصاددان برطرف کند و در دولت زندگی به زندگی آبرومندان و برازنده ایرانی توجه دارم.

مهرعلیزاده با تاکید براینکه با اتکای به مردم برابر رویه‌های غلط خواهیم ایستاد، کاهش خط فقر و افزایش پنج برابری یارانه‌های پنج دهک جامعه را جزو برنامه‌ها برشمرد.