ائتلاف شومِ آمریکا ، اسرائیل و رژیم‌های مرتجع عربی با استخدام مزدوران شاهنشاهی و گروهک تروریستی منافقین و نیز با بسیج کردن امپراتوری‌های رسانه‌ای و ارتش‌های سایبری، جنگ روانی شدیدی علیه ملت ایران راه انداختند تا این ملت عظیم را از مشارکت در  انتخابات  ریاست‌جمهوری اخیر منصرف کنند و نظام جمهوری اسلامی را دچار بحران مشروعیت کنند.

این ائتلاف سه‌گانه اینگونه گمان می‌کند که تروریسم اقتصادی آمریکا و غرب علیه ملت ایران اراده ایرانی‌ها را تضعیف و آنها را آماده پذیرش هرگونه شایعات و اکاذیب کرده است اما آنچه در روز گذشته اتفاق افتاد موید این واقعیت است که ملت ایران عظیم‌تر از آن هستند که در چارچوب تمام طرح و توطئه‌های این ائتلاف سه‌گانه شکست‌خورده قرار بگیرند. این ملت عظیم با حضور در پای صندوق‌های رای، "نه" بزرگ به آمریکا و "بله" بزرگ به جمهوری اسلامی گفتند.

حضور پرشور ملت ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری، که از ساعت 7 صبح جمعه تا ساعت 2 بامداد امروز ادامه یافت، دوستان و دشمنان را انگشت به دهان کرده است. چنین صحنه‌ای خلق شد تا تاکیدی بر این واقعیت باشد که ملت ایران از طرح و توطئه‌های دشمنان‌شان کاملا آکاه هستند و یقین دارند که کشورشان در معرض بزرگ‌ترین هجمه ائتلاف شرّ قرار دارد؛ لذا دست‌بسته ننشسته و با حضوری پررنگ و حماسه‌ساز در انتخابات، دشمن را نقره‌داغ کردند.

هدف آمریکا از تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران و محروم کردن این ملت از حتی واکسن کرونا فشار به نظام ایران نبوده بلکه هدف اول و آخر این تروریسم، تضعیف اراده شهروندان ایرانی و ناامید کردن آنها بوده است به نحوی که آنها را وارد به "تسلیم شدن" کند.

آمریکا انتظار داشت که ملت ایران در روز انتخابات پرچم سفید را بالا ببرند و حوزه‌های رای‌گیری خالی کنند ولی آنچه اتفاق افتاد تکرار حماسه‌آفرینی‌های ملت در تمام انتخابات ایران بود؛ صف‌های طولانی در مراکز رای‌گیری و تمدید متوالی ساعات رای‌گیری.

آنچه انتخابات روز جمعه ایران را متفاوت از دیگر انتخابات کرده است این‌که انتخابات اخیر در سایه محاصره خفه‌کننده اقتصادی، جنگ روانی شدید، شیوع ویروس کرونا، طفره رفتن آمریکا از بازگشت به توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ایران و نیز تبانی آشکار اروپا با آمریکا برگزار شد. از سوی دیگر، حماسه‌آفرینی ملت ایران در روز انتخابات تجدید بیعت با نظام اسلامی و مشروعیت‌دهی دوباره به رهبری بوده است. دشمنان این ملت به خوبی می‌دانند که این مشارکت در انتخابات مشارکتی آزادانه و به دور از هرگونه فشار بود.