حجت السلام غلامرضا مصباحی مقدم در گفت و گو با افکارنیوز با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت آینده باید هماهنگ باشند، تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. اولاً این تیم اقتصادی باید به ظرفیت‌های درونی کشور واقف و پایبند باشد چراکه توجه به ظرفیت‌های درونی خودمان اهمیت زیادی دارد.

وی تاکید کرد: این تیم اقتصادی نباید دائماً سخن از این بگویند که ما باید روابط مان را با غرب بهبود ببخشیم تا سرمایه از خارج وارد شود.

این فعال سیاسی اصولگرا متذکر شد: بیش از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و سرمایه چندانی وارد کشورمان نشده و حداکثر چهار یا پنج میلیارد دلار بوده است، در حالی که ظرفیت‌های داخلی می‌تواند ده‌ها برابر این مقدار واردات، سرمایه برای ما ایجاد کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما باید افرادی را در تیم اقتصادی دولت به کار بگیریم که ظرفیت‌های داخلی خودمان را باور داشته باشند و از سوی دیگر باید در تیم اقتصادی دولت یک فرد ارشد وجود داشته باشد و در بین وزرای اقتصادی از آن فرد ارشد تبعیت شود.

مصباحی مقدم ادامه داد: این فرد ارشد باید شخصیتی باشد که مابقی تیم اقتصادی دولت وی را قبول داشته باشند. برای مثال، رئیس جمهور می‌تواند فعالیت‌های اقتصادی مربوط به دولت را به معاون خود واگذار کند و در این صورت باید همه تیم اقتصادی دولت به عنوان مثال از رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، وزیر نفت، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی تابع آن فرد بوده و تحت فرمان آن فرد که شخصیت محوری اقتصادی دولت است حرکت کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: اگر چنین تیمی در بخش اقتصادی دولت شکل بگیرد، جای امید بسیار زیادی است که مشکلات کشور ظرف چهار سال حل شود.