یک بار دیگر چهره متعجب و گیج «جو بایدن » رئیس‌جمهور آمریکا وقتی که با سؤال یک خبرنگار درباره روسیه مواجه می‌شود و تلاش او برای پاسخ دادن از روی یادداشت، به گمانه‌زنی در خصوص وضعیت سلامت ذهن او دامن زده است. 

در جدیدترین ویدئوی وایرال شده، یک خبرنگار هنگام حضور رئیس‌جمهور آمریکا در فروشگاهی در روستای «سنترال لِیک» میشیگان از او درباره ادعاها مبنی بر این که روسیه در هک اخیر در این کشور دست داشته، می‌پرسد.

خبرنگار می‌گوید: در خصوص جدیدترین هک انجام شده به دست روس‌ها، آیا می‌گویید این به معنای آن است که ...»، بایدن در اینجا حرف وی را قطع می‌کند و می‌گوید که دولت او مطئمن نیست که کار روسیه باشد.

در ادامه، بایدن پاسخ می‌دهد که تازه در این خصوص مطلع شده و بعد یادداشتی را از جیبش درمی‌آورد و می‌گوید: چیزی را که برای من فرستاده‌اند برای شما می‌گویم.

 اما به نظر یادداشت‌ها هم به او کمک زیادی نمی‌کند، زیرا باز هم نمی‌تواند پاسخ مشخصی بدهد. 

این ویدئو، واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته که از شوخی تا کنایه‌های تند و حتی تمسخر را شامل می‌شود و بسیاری مهارت‌های شناختی بایدن به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده را زیر سوال برده‌اند.

اخیراً جو بایدن در یک سخنرانی در کارولینای شمالی هم گفته بود که کرونا تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها را در مقایسه با قربانیان مجموع جنگ‌های آمریکا در قرن گذشته به کام مرگ کشانده و هنگام نام بردن از این جنگ‌ها، از جنگ خیالی «آمریکا و ایران» نام برد که هرگز وجود خارجی نداشته است.

اما گاف بایدن به همینجا ختم نشد و او در همان روز در یک کنفرانس خبری کاخ سفید هم حرکاتی غیرعادی را بروز داد و هنگام پاسخگویی به برخی از سوالات خبرنگاران در خصوص لایحه اصلاحات زیرساختی، پاسخ‌های خود را زمزمه کرد.

پیشتر «رانی جکسون» پزشک سابق کاخ سفید و عضو جمهوری‌خواه کنگره از ایالت تگزاس گفت که در حال دست به دست کردن نامه‌ای در بین همکاران جمهوری‌خواه خود در مجلس نمایندگان است که در آن خواستار انجام آزمایش شناختی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا شده تا مشخص شود که آیا او به لحاظ ذهنی برای فرماندهی تمامی نیروهای مسلح مناسب است یا خیر.

جکسون بعد از انتشار خبر درخواستش، در توییتی اعلام کرد این نامه را برای بایدن، «کوین اوکانر» پزشک او و «آنتونی فائوچی» مشاور ارشد پزشکی رئیس‌جمهور آمریکا ارسال کرده است. 

از زمان ورود بایدن به کاخ سفید، رفتار آشفته و گاف‌های آشکار وی موجب شده که محافظه‌کاران آمریکایی موضوع ناتوانی او را مجدد مطرح کنند. فیلم‌های ویدئویی از گاف‌های لفظی و اشتباهات بایدن از زمان ریاست‌جمهوری مانند فراموش کردن نام مقام‌های خود در نشست‌ها نیز تاییدی بر ناتوانی جسمانی و ذهنی وی است.

 

حجم ویدیو: 1.37M | مدت زمان ویدیو: 00:00:41