سیدجلیل میرمحمدی میبدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۷ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به گزارش قرائت شده در صحن علنی مجلس توسط کمیسیون بهداشت و درمان درباره بررسی حادثه انفجار و آتش سوزی مورخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ کلینیک درمانی سینامهر تهران، عنوان کرد: در این حادثه که ممکن است حوادث مشابهی نیز به مانند آن رقم بخورد، کلینیکی منفجر و ۱۹ تن از بیماران و کادر درمان جان خود را از دست می‌دهند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسات متعدد کارشناسی در کنار بازدید‌های میدانی از این حادثه صورت گرفت، افزود: متاسفانه امروز بخش قابل توجهی از بیمارستان‌های کلانشهر تهران که وظیفه جراحی محدود را دارند پتانسیل رقم خوردن حوادثی بدتر از این را دارند.

بیمارستان های تهران پتانسیل حوادثی بدتر از سینامهر را دارند

میرمحمدی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد این موضوع از جانب مجلس پیگیری شود، ادامه داد: این گزارش که ماحصل یک کار کارشناسانه است باید ملاک قرار گرفته و ترک فعل‌ها پیگیری شود.

وی افزود: همچنین ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه رقم مناسبی برای استانداردسازی برنامه‌های کلینیک‌های جراحی محدود در نظر گیرد؛ با این اقدام کار کمیسیون بهداشت و درمان عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر عنوان کرد: از زحمات کمیسیون بهداشت تشکر می‌کنیم و اگر نیاز به عملیاتی شدن این کار کارشناسی است می‌توان از ماده ۲۳۴ نسبت به اعمال نظارت در خصوص این گزارش استفاده کرد.