حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف واردات لوزام خانگی از کشور کره جنوبی گفت: این ظرفیت در داخل کشور ما وجود دارد که در حوزه لوازم خانگی هم نیاز داخل را تأمین کنیم و هم محصولاتمان را به کشورهای دیگر صادر کنیم که این مسئله مشروط به این است که حمایت‌های لازم از این بخش به عمل آید. 

وی افزود: مردم ما همواره و در همه موارد نشان دادند که در بحث تولید ملی حمایت خودشان را با خرید کالای ایرانی به اثبات رساندند و البته تولیدکنندگان ما نیز باید این موضوع را قدر بدانند و کالای باکیفیت و قابل رقابت با کالاهای خارجی به بازار عرضه کنند. 

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: حال که واردات لوازم خانگی از کره جنوبی ممنوع شده ما نباید اجازه دهیم که تولید لوازم خانگی در کشور حالت انحصاری پیدا کند و شاهد وضعیتی شبیه وضعیت بازار خودرو در کشور باشیم و محصولات با قیمت بالا و کیفیت پائین به مردم عرضه می‌شود.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم تولیدکنندگان باید قدردان حمایت‌های مردم از خودشان با خرید کالای ایرانی باشند و کالایی باکیفیت به مردم عرضه کنند، چرا که اگر این فرصت را قدر ندانند و فرصت از دست برود، دیگر جبرانی در کار نخواهد بود و ما شاهد تعطیلی کارخانجات داخلی و بیکاری هزاران جوان تحصیلکرده در کشورمان خواهیم بود. 

وی افزود: متأسفانه فرهنگ وابستگی به خارج و فرهنگ غلط ما نمی‌توانیم پیش از انقلاب در کشور جا افتاده بود و دروازه‌های کشورمان به روی واردات کالاهای خارجی باز بود. امروزه نیز می‌بینیم که حتی کالاهای بی‌کیفیت خارجی وارد کشور می‌شوند و برای اینکه در بازار به فروش برسند، با مارک شرکت‌های معروف به مردم عرضه می‌شوند و این در  حالی است که ما در داخل قادر به تولید همان کالا با کیفیت بالاتر هستیم. 

وی اظهار داشت: حمایت از تولید داخل باعث می‌شود تا هزاران جوان تحصیلکرده ما مشغول به کار شوند و ما شاهد حل معضل بیکاری و رونق کسب و کار در کشورمان باشیم.