حجت‌الله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور رهبر انقلاب درباره ممنوعیت واردات کالاهای کُره‌ای ، گفت: این دستور رهبر انقلاب جنبه سیاسی و اقتصادی دارد.

وی با اشاره به جنبه سیاسی این موضوع، ادامه داد: بالاخره مسئولان کشور باید یک موضع‌گیری سیاسی در مقابل کشورهای داشته‌ باشند که در شرایط سخت تحریم ملت ایران را تنها گذاشتن و به تعهدات خود عمل نکردند تا تنبیه شوند.

نماینده فسا در مجلس تصریح کرد: پیام ممنوعیت ورود کالاهای کره‌ای به سایر کشورها این است که اگر آنها نیز با ملت ایران همراهی نکنند و به تعهدات خود عمل نکنند ایران هم دستش برای تلاقی اقدامات آنها باز است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه پیام دیگر دستور رهبر انقلاب نگاه به تولید داخلی است، اضافه کرد: امروز شرکت‌های داخلی به دستاوردهای خوبی برای تولید لوازم خانگی رسیده‌اند و باید این ظرفیت‌ها را به خوبی فعال‌تر کنیم.

فیروزی با تاکید براینکه با دستور رهبر انقلاب تنها ورود کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است و می‌توانیم از تکنولوژی سایر کشورها استفاده کنیم، عنوان کرد: آن چیزی که امروز مشخص است این است که ظرفیت‌های داخلی برای تامین نیازهای داخلی فراوان است و باید از آنها به نحو احسن استفاده شود.