محمود عباس زاده مشکینی در خصوص درز اطلاعات فعالیت های هسته ای کشورمان و عدم شفاف سازی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ، گفت: متاسفانه هر چند وقت یکبار شاهد نشر اطلاعات فعالیت های هسته ای کشورمان در رسانه های خارجی هستیم که امری قابل تامل است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع چنین درز اطلاعات ی بر خلاف قوانین بین المللی است و مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید نسبت به این امر پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد مجموعه بین المللی مذکور نباید طوری باشد که اعتبار آن را زیر سوال ببرد و نشان دهد وابستگی شدید به سیاست های غرب دارد، ادامه داد: بارها به مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به انتشار بخشی از اطلاعات کشورمان در رسانه های خارجی تذکر داده شده است.

ضرورت پیگیری حقوقی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به درز اطلاعات

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان باید یادآور شد چنین اقدامی عمدتا با سفر مقامات آژانس بین المللی به کشورمان یا انتشار گزارش این مجموعه در خصوص فعالیت های کشورمان رخ می دهد که امری قابل تامل است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجموعه دیپلماسی کشورمان باید این موضوع را از طریق مجامع حقوقی بین المللی پیگیری کند تا مسئولان پاسخ دهند.