«کنث مک‌کنزی»، فرمانده نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه غرب آُسیا به توان موشکی ایران اذعان کرده است. 

مک‌کنزی در مصاحبه‌ای با مجله «تایم» گفته موشکهای ایران از توان اثبات‌شده‌ای برای حمله دقیق به اهداف برخوردار هستند. 

مجله تایم به حمله موشکی ایران به پایگاه‌های عین‌الاسد و اربیل بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی اشاره کرده و نوشته است ایران ژانویه ۲۰۲۰ بیش از ۱۲ موشک قیام ۱ و فاتح ۳۱۳ از سه پایگاه در غرب ایران به سمت پایگاه‌هایی که میزبان صدها نیروی آمریکایی بود شلیک کرد. 

اظهارات جدید آمریکا درباره موشک های بالستیک ایرانی

تایم نوشته این موشک‌ها باعث شد ساختمان‌ها و هواپیماها در این پایگاه‌ها با خاک یکسان شوند و ده‌ها سرباز آمریکایی دچار ضربه مغزی شدند. 

مک‌کنزی گفت: «یک کاری که ایرانی‌ها طی سه تا پنج سال گذشته انجام داده‌اند این است که پلتفورم بسیار قابلی از موشک‌های بالستیک ساختند.»

مک‌کنزی درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد مدعی شده است: «ما قدری شانس آوردیم. ما در بحبوحه انجام یک تمرین نظامی بودیم اما نیروهایی که در حال انجام مأموریت‌های انتسانی بودند را خارج کردیم. بنابراین، کسی در آن حملات کشته نشد. البته، این صرفاً به خاطر اقدام ما بود نه اقدام دشمن که قصد داشت آمریکایی‌ها را بکشد.»

فرمانده آمریکایی در بخش دیگری از این مصاحبه ادعاهای خود درباره برنامه هسته‌ای ایران را تکرار کرد و گفت: «رئیس‌جمهور ما گفته که آنها به سلاح هسته‌ای دست پیدا نخواهند کرد.»

او در ادامه گفت: «در این پرونده، دیپلمات‌ها هدایت امور را در دست دارند اما ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا برنامه‌های متنوعی دارد که می‌توانیم در صورتی که به ما دستور داده شود آنها را اجرا کنیم.»