حسینعلی حاجی‌دلیگانی  با اشاره به حماسه ۹ دی و درس‌هایی که می‌توان از این رویداد تاریخی گرفت، اظهار داشت: نباید قدرت مردم را در ایجاد یوم الله ۹ دی دست کم گرفت.

وی با بیان اینکه مردم ما به انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و اهداف آن اعتقاد عمیق دارند، گفت: مردم هر زمان که احساس خطر کنند، به سرعت وارد صحنه می‌شوند. ما مسئولان بدهکار مردم هستیم و باید تلاش کنیم تا امور کشور بهتر از وضعیت فعلی رقم بخورد و مشکلات اقتصادی مردم رفع شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: حماسه ۹ دی با اراده ملت رقم خورد و نشان داد مردم با آگاهی و حضور به موقع در عرصه سیاسی، می‌توانند از بروز فتنه جلوگیری کنند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی، جلوه بصیرت افزایی و توجه جدی مردم به آرمان‌های انقلاب اسلامی بود، متذکر شد: بنده از بصیرت مردم ایران به ویژه در آن ایام قدردانی کرده و خواستار این هستم که مردم همواره آگاهانه در صحنه حضور داشته باشند و مسئولان نیز از آن‌ها الگوبرداری کنند.

۹دی جلوه بصیرت‌افزایی مردم بود

وی تاکید کرد: ما باید همواره رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهیم و لازم است روحیه انقلابی خود را حفظ کنیم و همیشه در این جهت گام برداریم.