نگاه به خودروسازان به عنوان حیات خلوت دولت مغایر با منافع ملی است

 عزت‌اله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت دو شرکت بزرگ خودروسازی ، گفت: باتوجه به سهام اندک دولت در ایران‌خودرو (6٪ ) وسایپا، (17٪) دخالتهای وزیر صمت در عزل و نصب های مدیران ارشد این دوخودروساز وجهه قانونی ندارد، و کمیسیون صنایع و معادن مجلس دراین مورد برخورد قانونی خواهد کرد.

وی افزود: بنده مکرر به وزیر صنعت، معدن و تجارت آقای فاطمی امین تذکر داده‌ام که به این دو خودروساز بزرگ همچون گذشته به منزله حیات خلوت دولت نگاه نکنید ،این نگاه مغایر با منافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه عدم دخالت دولت در این دوخودروساز، موجب شکوفایی استعدادهایی می‌شود که از درون و برون می‌توانند به اینها کمک نمایند، ادامه داد:دولت باید در اصلاح ساختار سایپا و ایران خودرو کمک نماید، تا درشرایط مساوی با خودرو‌سازان بخش خصوصی بتواند رقابت نماید.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد:آنچه که تاکنون بوده نادیده گرفتن ظرفیت ها و توان بالای فنی و مدیریتی داخلی این دو خودرو‌ساز از طرف دولت بوده که همواره نگاه دستوری و هزینه ساز بوده و موجب نارضایتی مردم شده ،درهرصورت وقتی وزیرصمت با کمک کمیسیون صنایع و معادن و نمایندگان مجلس موفق به اخذ رای اعتماد شده، خودش را بی نیاز از مشورت با مجلس و کمیسیون نداند.

نگاه به خودروسازان به عنوان حیات خلوت دولت مغایر با منافع ملی است

اکبری  تاکید کرد:موفقیت وزیر صمت در بخش عظیم صنعت و معدن و خدمات وابسته که موتور حرکت اقتصاد کشور است در گرو مشورت و همکاری مجلس و اعتنا به نظرات دلسوزانه نمایندگان مجلس است.