حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور گفت‌وگو با مقامات قطری و در دومین مقصد سفرش به دو کشور حوزه خلیج فارس در دوحه به سر می‌برد، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر دولت قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با ابلاغ سلام آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان، آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی تجاری و اقتصادی را مورد بررسی قرار داد و زمینه‌ها و ظرفیت‌های موجود برای گسترش مناسبات دو کشور در حوزه تعاملات اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

وی بر ضرورت شکل گیری همکاری‌های فیمابین در حوزه اقتصادی با توجه به مزیت‌های موجود در کشورمان تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین با تشریح رویکرد دولت سیزدهم در حوزه روابط با همسایگان، تبادل هیأت‌ها در سطوح عالی دو کشور به منظور رایزنی‌های فیمابین را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار دیدگاه منطقه‌ای و آمادگی جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه تعاملات با کشورهای منطقه در فرمت‌های دو یا چندجانبه را مورد تأکید قرار داد.

آخرین تحولات گفت‌وگوهای وین در زمینه رفع تحریم‌های ظالمانه، مسائل و موضوعات مرتبط با افغانستان و یمن نیز از جمله دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه در این دیدار بود که امیر قطر نیز دیدگاه کشورش در این باره را تبیین کرد.

تأکید امیر قطر بر اهمیت روابط با جمهوری اسلامی ایران

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر همچنین در این دیدار با تأکید بر اهمیت روابط فیمابین و همچنین همکاری‌های دو طرف در حوزه مسائل منطقه، علاقه‌مندی کشورش برای گسترش همکاری‌ها را مورد تأکید قرار داد.