«سیدصولت مرتضوی» درباره نحوه تأمین اعتبارات سفرهای استانی رئیس جمهور با توجه به شرایط اقتصادی کشور، گفت: اگر هر اقدام و فعالیتی بر پایه کار کارشناسی باشد، بدون تردید وعده‌ها محقق می‌شود.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی از ابتدای سفرهای استانی دستور داد تا با در نظر گرفتن امکانات و ظرفیت‌های موجود دولت که جنبه ضمانت اجرایی هم داشته باشد، مسائل کشور را پیگیری کنند و موضوع مهم‌تری که رئیس جمهور بر آن تأکید دارد، «صادق الوعد» بودن دولت و تلاش همه همکاران برای محقق شدن وعده‌هاست.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار داشت: تا پایان سال گذشته ۱۷ سفر استانی برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام انجام شد و عمده اعتبارات هم از محل منابع عمومی در چارچوب قوانین و مقررات تأمین شد که با تلاش دولت برخی مشکلات از پیشِ روی کشور برداشته شد.

مرتضوی افزود: اساس کار دولت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است که این روند با سرعت بیشتری پیگیری شد و برخی از طرح‌های نیمه‌تمام در سال گذشته پایان یافت و تلاش داریم همه این طرح‌ها را در یک فرایند سه ساله تکمیل کرده و به مرور به بهره‌برداری برسانیم.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در بخش دیگری از گفت‌وگو درباره تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات ملی شهر پردیس در پی سفر اخیر رئیس جمهور به این منطقه توضیح داد: این نشست روز گذشته برگزار شد که در آن با توجه به دستورات رئیس جمهور، تصمیماتی برای رفع مشکلات محیط زیستی شهرک علم و فناوری پردیس، خروج شهرک از محدوده زیست‌محیطی و توسعه مساحت شهرک اتخاذ شد.

مرتضوی تصریح کرد: رسیدگی به واحدهای مسکن مهر از مهم‌ترین موضوعات این جلسه بود و قرار شد وزارت راه و شهرسازی در اسرع وقت با اتخاذ تمهیدات لازم نسبت به واگذاری واحدها اقدام کند. همچنین برای رفع مشکل زیرساخت‌ها از جمله تأمین آب، ایجاد شبکه‌ها و توسعه فاضلاب، ترمیم و بهسازی محیط و تأمین ناوگان حمل و نقل و تهیه اتوبوس برای تسهیل تردد شهروندان تصمیم‌گیری و درباره اتصال شهرستان پردیس به خطوط قطار شهری نیز مقرر شد با انجام بررسی‌های لازم در نشست بعدی تصمیم‌گیری شود.

تخصیص ۱۲۳ درصدی اعتبارات سفر رئیس جمهور به ۱۷ استان

آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» نهم فروردین ماه جاری به‌صورت سرزده به شهرستان پردیس رفت و ضمن بازدید از پارک علم و فناوری پردیس و بیمارستان نیمه‌کاره انصار الغدیر بومهن، دستورات لازم را برای تسریع تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر در این شهرستان صادر کرد.