واکنش عزیزی به تلاش اروپایی‌ها برای تروریستی خواندن سپاه

  ابراهیم عزیزی در خصوص اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و تلاش غربی‌ها برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: اتحادیه اروپا باید سیاست‌های خارجی خود را مستقل و بدون دخالت امریکایی‌ها اتخاذ و تلاش کنند بر مبنای رویکرد مبتنی بر روابط متقابل، ارتباطات خود را با ایران تنظیم کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم، افزود: متاسفانه روابط اتحادیه اروپا با ایران به واسطه دخالت‌های نابه‌جای آمریکایی‌ها و سیاست‌های وابسته اتحادیه اروپا به امریکا، دستخوش تغییرات قرار گرفته است.

وی اظهار کرد:اگر اروپایی‌ها نگاه مستقل به سیاست خارجی و  روابط با ایران داشته باشند، می‌توانند موانع این ارتباطات را برطرف کنند. جمهوری اسلامی ایران نیز در موضوع مذاکرات این آمادگی را دارد که بر مبنای منافع ملی و رویکرد مبتنی بر تفاهم و تعامل دو سویه حرکت کند، بارها هم اعلام کردیم اگر آمریکایی‌ها دخالت نمی‌کردند، مذاکرات ایران با 4+1 به نتیجه می‌رسید. امروز هم اصرار داریم که اروپایی‌ها باید بپذیرند و اجازه ندهند که امریکا مانع از ادامه روابطی که در گذشته بوده، شوند.

عزیزی یادآور شد: در رابطه با مسائل اخیر هر کشوری بر اساس قوانین خود عمل می‌کند و فردی که جاسوسی کرده و به امنیت کشور ما آسیب زده و اطلاعات گران قیمتی را در اختیار بیگانگان قرار داده باید مجازات می‌شد و نباید انتظار داشته باشند که به چنین افرادی امتیاز دهیم یا برخورد نکنیم. این موضوع منحصر به ایران نیست و بخش های امنیتی و قضایی همه کشورها بر همین مبنا عمل می کنند.

وی افزود: فرانسوی‌ها در دو سه ماه گذشته تصاویر 11 نفر را منتشر کردند و اعلام کردند که این افراد به سمت پلیس فرانسه شئ‌ پرت کردند لذا از تمام مردم در سراسر کشور خواستند که این 11 نفر را به پلیس معرفی کنند، حال چطور فرانسه یا سایر کشورهای اروپایی انتظار دارند که ایران با جاسوسی که اطلاعات حساسی را در اختیار دیگر کشورها قرار داده، برخورد نکند.

عزیزی ادامه داد: متاسفانه اروپایی‌ها بر سیاست‌ها و رفتارهای دو گانه خود اصرار دارند هرچند ادعای رعایت حقوق بشر می‌کنند. آنها باید از ادامه این رفتارها دست بردارند زیرا ما بر مبنای منافع ملی خود عمل می‌کنیم و  امنیت ملی خود را به هیچ موضوعی گره نمی‌زنیم.

واکنش عزیزی به تلاش اروپایی‌ها برای تروریستی خواندن سپاه

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، گفت: مسائل امنیتی ما جایی برای دخالت بی‌جای بیگانگان نیست. آنها اگر برای ادامه مذاکرات هسته‌ای انگیزه دارند باید تعامل داشته باشند، اتخاذ سیاست وابسته به امریکایی‌ها اجازه نمی‌دهد که مستقل تصمیم بگیرند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم یک نهاد برآمده از ارزش های انقلاب اسلامی است و بر مبنای اعتقادات و رسالت بزرگ خودش عمل می‌کند و تهدیدات برخی نظامات سیاسی بر توان، اراده و انگیزه سپاه پاسداران تاثیری ندارد.