هشدار سفیر ایران در لبنان به رژیم اسرائیل و حامیانش

 مجتبی امانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در واکنش به عملیات ایران علیه رژیم صهیونیستی در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: واکنش امروز جمهوری اسلامی ایران به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به سفارت ایران در دمشق چندین چیز را ثابت کرده است:

1- ایران مصمم به دفاع از خود است.

2- موشک های ایرانی با وجود همه کمک ها و حمایت های آمریکا و... از فاصله 1100 کیلومتری به هدف اصلی خود اصابت کردند.

3- مشخص بود که ایران قصد حمله همه جانبه را نداشت و فقط به مجازات اکتفا کرد و در آن موفق شد. ایران می توانست با همین تاکتیک مکان های بیشتری را هدف قرار دهد.

4- جبهه مقاومت در این جریان فقط ناظر بود.

وی تصریح کرد: بزرگترین اشتباه این جنایتکار و متحدانش تلاش برای پاسخگویی به عملیات امروز خواهد بود که در این صورت سیاست تنبیهی ایران تغییر خواهد کرد.

حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی نیمه‌شب گذشته صورت گرفت.

مجتبی امانی

این عملیات با نام «وعده صادق» پاسخی به حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق بود که طی آن سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران ایرانی در سوریه و لبنان به‌همراه 6 نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند.

در این عملیات، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

تصاویر اصابت پی‌درپی و دقیق موشک‌های بالستیک به اهداف خود و اذعان رسانه‌های اسرائیلی به انهدام پایگاه هوایی این رژیم در صحرای نقب بیانگر توانمندی تجهیزاتی و تاکتیکی ایران و ناتوانی سامانه‌های پدافندی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با آنان است.