ضرب الاجل ۵۰ روزه رئیسی برای این پروژه

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم ، عصر پنجشنبه در جریان دور دوم سفر استانی به قم در نشست پیگیری موضوع‌های ویژه قم پس از شنیدن گزارش موانع پیش‌روی تکمیل دو طرح عظیم منوریل و فرودگاه بین‌المللی قم، دستورهای لازم برای رفع مشکلات و آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها را صادر کرد.

سید ابراهیم رئیسی در این نشست با اشاره به پروژه منوریل افزود: به هر حال این پروژه‌ای است که منابع قابل توجهی برای آن هزینه شده و نمی‌تواند ناتمام و بلااستفاده بماند.

بنابر روایت ایرنا، وی دستور داد که اجرای پروژه به شکل فاز به فاز و بر اساس توافق مسئولان دستگاه‌های مرتبط، از سوی شهرداری قم آغاز شود و دولت نیز در زمینه تامین منابع لازم اجرای پروژه به شهرداری قم کمک خواهد کرد.

تعیین تکلیف وضعیت و تکمیل پروژه فرودگاه بین‌المللی قم نیز موضوع دیگر مطرح در این جلسه بود که معاون اجرایی دولت و استاندار گزارش‌هایی از سابقه و آخرین وضعیت این پروژه ارائه کردند.

وزیر راه و شهرسازی، معاون اجرایی دولت، استاندار و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی، شهردار، رئیس شورای شهر و تعدادی دیگر از مسئولان مربوطه در این جلسه حضور داشتند.

محسن منصوری معاون اجرایی گزارشی از آخرین وضعیت طرح منوریل قم و راهکارهای بررسی شده برای تکمیل این پروژه در جلسات کارشناسی و مقدماتی ارائه کرد.

پروژه منوریل قم که اجرای آن از سال ۱۳۸۸ آغاز شده، به دلیل پیگیری نشدن از سوی کارفرما، مشکلات حقوقی و قراردادی و مسائل فنی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

ضرب الاجل ۵۰ روزه رئیسی برای این پروژه

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی نیز ضمن اعلام آمادگی سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌های کشور برای کمک به تکمیل پروژه فرودگاه تاکید کرد که نخستین گام در این مسیر تعیین تکلیف معارضان پروژه است.

در پایان این جلسه رئیسی با بیان این دولت به دنبال تعیین تکلیف و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و لذا با نگاه حل مسئله این جلسه را تشکیل داده‌، دستور داد که حداکثر در مدت ۵۰ روز وضعیت معارضان این پروژه و تعیین مجری با رویکرد احقاق حقوق همه ذی‌حقوقان و دقت برای عدم تضییع حقوق هیچ یک از طرفین به شکل دقیق مورد مطالعه و تصمیم‌گیری قرار گیرد و با اخذ نظر مشاوران تخصصی نسبت به ادامه پروژه تصمیم مقتضی اتخاذ شود.