افکار نیوز - محمد رضا باهنر در گفت و گو با پارسبا بیان اینکه ارتباط ‌دادن مشکلات اقتصادی به وجود آمده طی ماه‌های اخیر در کشور به تحریم‌ها بی انصافی است، گفت: با توجه به افزایش درآمدهای ارزی کشور به دو برابر، تحریم‌ها را عامل مشکلات اقتصادی دانستن نوعی بهانه‌جویی و توجیه برای سوء مدیریت‌ها در دولت است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حال حاضر تعامل خوبی بین دولت و قوه مقننه برای رفع مشکلات معیشتی مردم شکل گرفته اما دولت در پیش بینی تحریم ها کوتاهی کرده که به وقت مقتضی به آن رسیدگی خواهد شد.

باهنر با بیان اینکه باید برای مقابله با تحریم‌ها برنامه ریزی شود چرا که که تحریم ها قابل پیش بینی است تصریح کرد: استفاده از تجربیات ۳۰ ساله گذشته و اتخاذ راهکارهای مناسب برای مقابله با تحریم‌ها باید در صدر برنامه‌های کشور باشد.

به گزارشپارس، دبیر کل جامعه مهندسین در ادامه سخنانش با بیان اینکه بخشی از آرامش نسبی حاکم بر بازار ارز و اقتصاد کشور مبنای اقتصادی ندارد، افزود: در واقع نابه‌سامانی‌های موجود در بازار ارز ناشی از دو وجه اقتصادی و غیر اقتصادی بود که باید در هر دو وجه آن بازار کنترل شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به نظارت جدی مجلس بر رفتارهای ضد و نقیض بازار و توضیح خواستن‌ها از بالاترین مسئولان و مقامات اقتصادی کشور، اظهارداشت: زمانی که جامعه چنین نظارت‌هایی را از سوی مجلس ملاحظه می‌کند، متوجه پیگیری‌ها و تمهیدات مسئولان کشور برای بازگردان آرامش به بازار می‌شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: در سالهای اخیر شاید در جهت خودکفایی گامهای مهمی برداشته شد اما برای مقابله با تحریمها و پیشگیریهای لازم برای مقابله با آنها هیچ کاری جز نگاه کردن به این تحریمها صورت ندادیم در حالیکه بسیاری از نوسانهای بازار با پیگیری و مدیریت قابل کنترل بود.