به گزارش افکارنیوز، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: ما روند همگرایی و وحدت را در اصولگرایان، مهم و تعیین‌کننده می‌دانیم و برای ورود به این روند تا رسیدن به ائتلاف نهایی نامزد مورد نظر حزب را معرفی کرده‌ایم که مصوبه حزب و مورد تائید جبهه پیروان خط امام و رهبری است.

وی تصریح کرد: آقای آل‌اسحاق با تجربیات گراسنگی که در تئوری و عمل دارند می‌توانند پاسخگوی مطالبات مردم در حوزه اقتصاد و مسائل اجتماعی و سایر شئون اداره کشور باشند.

وی با بیان اینکه " در حال یک جنگ تمام عیار اقتصادی با غرب هستیم "، افزود: تحریم‌ها به منظور اختلال در نظام اقتصادی کشور اعمال می‌شود و دشمن با یأس از جنگ نظامی و سیاسی، به جنگ اقتصادی روی آورده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه " اثرات حضور و نفوذ ایران در منطقه و جهان بر کسی پوشیده نیست "، تاکید کرد: در امر اقتصاد هم باید با راهبرد اقتصادی مقاومتی در جایگاهی قرار گیریم که در شأن جمهوری اسلامی است. دیدگاه حزب در حوزه اقتصاد، حرکت در چهارچوب چشم‌انداز بیست‌ساله و برنامه پنج‌ساله پنجم، آن هم با یک تیم مدیریتی قوی است. اگر مدل ریاضی برنامه پنج‌ساله را بر اساس بودجه‌ها درست طراحی کنیم، قطعاً به اهداف از پیش تعیین شده خواهیم رسید.

حبیبی اضافه کرد: چرخه تولید در کشور باید درست بچرخد. با سامان دادن صادارات و جلوگیری از واردات بی‌رویه، اهتمام ویژه به اشتغال و مهار تورم و گرانی و واگذاری بسیاری از امور اقتصادی به مردم با برنامه‌ریزی و نظارت و کنترل دولت می‌توانیم شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم. در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی حزب موتلفه اسلامی، مطالعاتی بوسیله کارگروه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است که نتیجه این مطالعات و کارهای کارشناسی دیگری که در کشور وجود دارد، می‌توان با کمک خداوند قادر متعال و استفاده از وجود مدیران توانمند که به حمدالله در کشور وجود و حضور دارند بر مشکلات غلبه کرد.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود درباره نتایج مذاکرات آلماتی گفت: ۱ + ۵ در این مذاکرات در مواردی چندان اصراری بر مواضع نادرست نداشته است. اینکه اصل غنی‌سازی اورانیوم را به عنوان حق مسلم ما در رسیدن به فناوریهای صلح‌آمیز هسته‌ای به رسمیت بشناسند این گام اول است باید از آن استقبال کرد.

حبیبی همچنین در مورد نشست رم درباره حمایت آمریکا و ۱۰ کشور اروپایی از ادامه قتل‌عام مردم سوریه و حمایت از گروه‌های تروریستی اظهار کرد: معارضان سوری آماده مذاکره با دولت سوریه بودند اما آمریکا و برخی کشورهای شرور اروپا آنها را از این کار منع کردند و حمایت خود را از ادامه کشتارها در سوریه اعلام کردند. آمریکایی‌ها در این نشست قول دادند ۶۰ میلیون دلار به تروریستها کمک کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان گفت: توطئه صدور دموکراسی غربی به قیمت جان زنان، کودکان و مردم بیپناه سوریه تمام شده است. اعمال ترور و خشونت هیچگاه نتوانسته در پدیداری دموکراسی در کشوری موفق باشد. تروریستها تاکنون شکست خوردهاند و بعد از این هم ضربات مهلکتری از سوی مردم دریافت خواهند کرد.