به گزارش افکارنیوز، با فرا رسیدن ایام پایان سال تلاش دولت برای ساماندهی حوزه‌های مختلف اقتصادی، روند رو به رشدی را در پیش گرفته است.

امروز رئیس‌جمهور به وزارت صنعت، تجارت و معادن رفت تا در آنجا به طور مستقیم شنونده سخنان غضنفری و معاونین وی در جلسه‌ای مستقیم باشد.

مهم‌ترین دستور کاری که برای این جلسات ذکر شده بحثافزایش قیمت‌ها در سال جاری و همچنین اصلاح قیمت خودرو بوده است.

البته این اولین جلسه میدانی رئیس‌جمهور در حوزه اقتصاد نبوده است بلکه در روز پنجشنبه نیز احمدی‌نژاد در جلسه‌ای که با حضور رئیس‌ کل بانک مرکزی، معاونین وی و همچنین سایر مسئولان اقتصادی برگزار شد شرکت کرد تا آخرین تحولات مرتبط با وظایف بانک مرکزی بررسی شود.

اینگونه به گوش می‌رسد که جلسات میدانی رئیس‌جمهور در وزارت‌خانه‌های اقتصادی همچنان ادامه خواهد داشت و احمدی‌نژاد علاوه بر جلسات منظم خود در نهاد ریاست‌جمهوری حضور مستقیم در وزارت‌خانه‌های اقتصادی را به عنوان راهبرد جدید خود برای ساماندهی بهتر امور اقتصادی در پیش گرفته است.

حضور در وزارت‌خانه‌های اقتصاد و دارایی و همچنین جهاد کشاورزی از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور برای نظارت میدانی در مسئله اقتصاد محسوب می‌شود.

این در حالی است که در جلسات شبانه دولت که با حضور وزرای اقتصادی به منظور بررسی جدیدترین تحولات اقتصادی برگزار می‌شود بازار شب عید و تحولات مرتبط با آن در راس دستور کارهای مسئولان دولتی قرار دارد.

بنابر این گزارش رئیسجمهور، وزرای اقتصادی را موظف به ارائه گزارشات مداوم از وضعیت بازار و همچنین مقابله با افزایش قیمتها کرده است.