به گزارش افکارنیوز، نشست خبری مشترک حجت الاسلام حسن روحانی، علی لاریجانی و آیت‌الله صادق لاریجانی رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه از دقایقی پیش و پس از پایان مراسم تحلیف رئیس جمهور آغاز شد.

حسن روحانی در این نشست طی سخنانی گفت: امید بر این است که روند همکاری ها در کشور بهتر از گذشته باشد، مخصوصا همکاری با مجلس شورای اسلامی، قوه مقننه و همچنین قوه قضائیه؛ بی‌تردید برای حل معضلات و مشکلات کشور همکاری و هماهنگی سه قوه نیاز است و من این لحظه را آغازی می‌بینم که همکاری و هماهنگی بیشتری را بین قوای سه گانه انشاءالله شاهد باشیم.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم ایران مردمی شجاع و در شرایط فعلی کشور امیدوار برای آینده بهتر هستند، دولت با همه توان و تلاش و کوشش خود را با هماهنگی دو قوه دیگر برای حل معضلات کشور به حول و قوه الهی تلاش خود را آغاز می کند.

آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز طی سخنانی در این نشست تأکید کرد: امروز دوره جدیدی در حیات کشور آغاز شد. به مردم ایران تبریک می‌گویم که با خلق حماسه سیاسی، راه کشور برای آینده را راه روشن‌تر قرار دادند. به رهبری انقلاب هم که با درایت این مسیر را برای ملت ایران گشودند، تبریک می‌گویم.

وی افزود: امیدواریم با درایت و شجاعت و با سابقه بسیار خوب در حوزه و دانشگاه، آقای روحانی بتوانند این مسیر را بخوبی طی کنند. خصوصا با صحبت بسیار خوب امروز در مجلس در باب تحریم‌ها و روابط خارجی، امیدواریم این صلابت و استواری را همیشه داشته باشند.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در این نشست گفت: از رئیس جمهور و آقای آملی لاریجانی تشکر می‌کنم که در این مراسم حضور یافتند؛ بعد از مراسم تنفیذ و انتخابات، این آخرین مرحله بود که با حضور چشمگیری از کشورهای مختلف خارجی، جلسه برگزار شد و در واقع جلسه تحلیف شکوه و عظمت خاصی داشت و نشان داد که تحولات ایران به عنوان کشوری ممتاز در منطقه، مورد توجه کشورهاست.

وی افزود: لازم می‌دانم از اینکه روحانی از این فرصتی که به طور قانونی برای معرفی وزرا داشت، خیلی زود استفاده کرده و همین امروز اعضای کابینه را معرفی کرد، تشکر می‌کنم. این روحیه نشان می‌دهد که دولت آینده پرکار است و از زمان خوب استفاده می‌کند.

رئیس مجلس تصریح کرد: ما در مجلس یک هفته فرصت برای بررسی برنامه‌های وزرا در اختیار داریم و انشاءالله دوشنبه هفته آینده بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، در مجلس آغاز می شود.

لاریجانی اضافه کرد: ما و نمایندگان توصیه خاصی به آقای روحانی برای کابینه نداشتیم؛ امیدواریم هفته آینده کابینه رای اعتماد گرفته و دولت کامل شود و مشکلات کشور با همکاری و همگرایی حل شود.

وی در پایان سخنان خود از اصحاب رسانه به خاطر پوشش خبری مراسم تحلیف قدردانی کرد.