به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران در خطبه دوم نماز جمعه با سفارش به خدا ترسی و پرهیز از معصیت حق که گناه کوچک و بزرگش موجب سقوط و طاعت حق موجب صعود انسان است، به راهپیمایی پرشکوه و دشمن شکن ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: ۲۲ بهمن سالروز تحقق وعده خدا، سالروز پیروزی نور بر ظلمت و پیروزی ایمان بر کفر، پیروزی معنویت بر بی‌دینی و پیروزی خون بر شمشیر، پیروزی امامت و ولایت که حاکمیت خداست بر سلطنت است.

وی افزود: در مساله ولایت تنها حاکمیت دین و خداست ولی منهای ولایت، خدا از جامعه منها شده است و دین در متن زندگی نیامده است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به حضور دشمن‌شکن و حماسی مردم در طول ۳۵ سال آغاز انقلاب و پیروزی آن تا آغاز سی‌و‌ششمین سالگرد، گفت: مردم سال به سال در استمرار حرکت انقلابی خودشان آن روز را جشن می‌گیرند و روی شعارهای انقلاب پافشاری می‌کنند. مردم اصول انقلاب را بازخوانی و تعمیق می‌کنند و به دنیا اعلام می‌کنند ما همان انقلابی‌های ۵۷ با وسعت بیشتر و کیفیت بیشتر هستیم.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه این اقدام جزو کرامات و مجزات است، به سایر انقلاب‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در انقلابهای دنیا چه در غرب مثل فرانسه و چه شرق همچون انقلاب کمونیستی، اینها در ابتدا شعارهایی دارند و چند روزی شعارهایشان آب و رنگ داشت ولی به کلی بعد از چند وقت از صحنه شعارهایشان بیرون شد.

وی ادامه داد: در هیچ جایی از دنیا سابقه ندارد که بیش از یکسال از قیام و انقلاب مردم، آن حرارت را در خود حفظ کند اما برای ملت ایران، ۳۵ سال جریان انقلاب گرمابخش بوده و مردم ولایی و موحد ایران هر سال بهتر از سال قبل، از انقلاب حمایت و پاسداری کردند و در این جهاد جنگ نرم با حضور ده‌ها میلیونی خودشان بر دهان استکبار و صهیونیست‌ها زدند و دوام پیروزمندانه خودشان را به رخ جهان کشیدند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رمز پیشرفت مقاومت است، نه وابستگی، تاکید کرد: مردم ایران به‌خاطر مشکلات اقتصادی از عزت و پیشرفت خود کوتاه نمی‌آیند.

خطیب موقت نماز جمعه در ادامه به چند نکته درخصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: این تظاهرات و راهپیمایی و حضور حماسی تشکیل کلاس و اتصال به رموزی است که انقلاب را به وجود آورد. اصول انقلاب اسلامیت، دین و اهل بیت، ولایت و.. بوده است. این هم مبدا انقلاب بوده و هم مسیر و هدف را مشخص کرده است.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه ملت نیز روی اسلامیت نظام پافشاری دارند و از دولتهایی که آمدند و رفته‌اند با این حضور و پافشاری، اجرایی کردن دستورات اسلام در همه ابعاد را مطالبه کردند، تصریح کرد: دولتهای اسلامی باید دغدغه نماز، پاکی، صداقت، حجاب و عفت و پاکدستی مسئولین و همچنین پیشرفت که جزو فرائض مکتب ماست، دارند؛ اسلامیت اینها را لازم دارد و اینها جزو لوازم اسلامیت است.

وی به نکته دوم پرداخت و اظهار داشت: در انقلاب محوریت با ولی‌فقیه است. ما رهبری را از آنِ خدا می‌دانیم و رهبر جامعه دینی خلیفه خداست؛ در زمان غیبت هم اسلام تعطیل نشده است و احکام ناقص نیست. اسلام دین زندگی است و باید این دین با مدیریتی که دین را شناخته باشد و باور کرده باشد که همان ولایت فقیه است، ادامه پیدا کند.

حضور چند ده میلیونی مردم در راهپیمایی‌ها تجدید بیعت سالیانه با رهبر انقلاب است

خطیب موقت نماز جمعه ادامه داد: معمار انقلاب، حکیم و یگانه دوران، فقیه بی‌نظیر و عارف کم‌نظیر حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی(ره) همچون تمام صراحت‌ها و شفافیت‌هایی که در زندگی ایشان برای همه حکومتها و مدعیان اسلام الگو است، فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. حضور چند ده میلیونی مردم در راهپیمایی‌ها تجدید بیعت سالیانه با رهبر انقلاب است.

حجت‌الاسلام صدیقی، نکته سوم را مقابله با استکبار دانست و افزود: این مساله یکی از صراحت‌های امام راحل است. آنچه که مصر و انقلاب مصر را برباد داد، الجزایر را به آن روزگار نشاند و در یمن و جاهای دیگر دیدید که چه خونهایی ریخته شد ولی نتیجه گرفته نشد، برای این بود که اینها برای مقابله با استکبار هوشیاری لازم را نداشتند و از آیات قرآن غافل بودند.

وی با اشاره به آیه شریفه «وَلاَ یَزَالُونَ یُقَاتِلُونَکُمْ حَتَّىَ یَرُدُّوکُمْ عَن دِینِکُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ» اظهار داشت: اینها می‌گویند ما بنای تغییر نظام را نداریم، ولی قرآن می‌گوید " دروغ می‌گویند " و دائما سر نزاع و مقاتله و نابودی شما را دارند تا از دینتان برگردید. تا این انقلاب محتوای دینی و ولایت فقیه دارد بدانید که اینها یا جنگ نظامی با شما دارند یا جنگ نرم و فریب و تحریم و تحقیر و زخم زبان دارند. اینها در این ۳۵ سال از هیچ چیزی مضایقه نکردند. اینها بنا دارند که شما را از خط انقلاب خارج کنند که اگر می‌توانستند می‌کردند، ولی تا الان نتوانستند و حضور امسال شما ثابت کرد که تا هیچ‌وقت نخواهند توانست.

خطیب موقت نماز جمعه استقلاب را از خطوط اصلی انقلاب دانست و تصریح کرد: امام راه نویی به جهانیان عرضه کرد. آنچه که شرق و غرب مطرح کردند زنگ گرفته و از امتحان سرافکنده بیرون آمده و شکست خورده است. همانطور که نظام کمونیستی از درون پوسیده بود، نظام لیبرال دموکراسی هم از درون پوسیده است و دنیا منتظر راه نو است که محوریت پاکیزه و عرشی و الهی را ببینند و اعتماد فطرت‌ها را به خود جذب کنند.

حجت‌الاسم صدیقی به وضعیت جهان پیش از قیام امام اشاره کرد و گفت: جهان سلطه در اوج قدرت بود و دوران اسلام و ادیان الهی را درحال سپری شدن می‌دانستند و دین را مرده می‌دانستند، ولی امام حیات اسلام را عیان کرد و این سحر را که اسلام یا باید با جهان سلطه باج دهد یا از دایره خارج شود، باطل کرد و دستگاه سلطنت و شجره خبیثه را برای همیشه دفن کرد.

مردم در ۹ دی عده‌ای فریب‌خورده را از خواب بیدار کردند

وی با بیان اینکه امام به جای نظام سلطنت، نظامی براساس اسلام با خواست عموم مردم ایجاد کرد، اظهار داشت: این جزو معجرات امام بود که مردم را با خود همراه کرد. ائمه مردم نداشتند؛ دین، امات، صلابت و نور مطلق خدا در صلابت انها بود ولی شما را نداشتند. امام دین و مسئولیت نظام را بر عهده مردم گذاشت و این مردم بودند که حکومت نظامی را در هم شکستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: این مردم هستند که یک عده فریب خورده را در ۹ دی بیدار کردند و گفتند اشتباه نکنید. این مملکت مملکت امام زمان، ولایت‌فقیه و اعتقاد و پایبندی به آرمانهای شهداست. شما چه می‌گوئید و کجا می‌روید؟ این اشتباه را هر وقتی هر گروهی کرده باشد و فکر کند این مردم نسبت به دین و ولایت بی توجه شدند یا نسبت به تضاد و دشمنی با آمریکا کم رنگ شدند، یا جاهلند یا اهداف دیگری را تعقیب می‌کنند. مردم با شعارهایشان آنها را هدایت کردند و برای همیشه بر این مسیر استوار خواهند ماند.

حجت‌الاسلام صدیقی به موضوع عدم همخوانی پیشرفت با عدالت در بیان بعضی‌ها اشاره کرد و گفت: این هم از آن اشتباهات است، زیرا نظام ما تجربه موفقی است که می‌شود نه شرقی و نه غربی بود و پیشرفت کرد. این پیشرفتهای عظیم ما در هسته‌ای، ماهواره و کشف داروها و ابعاد مسائل علمی و فنی نشان می‌دهد که مقاومت رمز پیشرفت است، نه وابستگی.

وی با شاره به تاکید رهبر انقلاب بر تکیه بر ظرفیت درونی و شکوفایی جوانان اشاره کرد و افزود: چشم دوختن به از بین بردن تحریم‌ها و ارتباط با بیگانه برای ما کارساز نیست.

خطیب موقت نماز جمعه با بیان اینکه ما مذاکره را قبول داریم و سر جنگ با هیچ کشوری نداریم، اظهار داشت: هر کشور و قدرتی علیه ما گزینه‌های نظامی داشته باشد، ما هم مثل همیشه در سنگر جهاد مشت‌های محکم خود را آماده کرده‌ایم و دهان یاوه‌گوی هر کسی که قصد جسارت داشته باشد را خرد می‌کنیم.

آمریکا یک وحشی خونخوار و بی‌ هستند که از پول ما تغذیه می‌کند

حجت‌الاسلام صدیقی توهم این معنا که ملت ایران به دلیل تحریم تن به مذاکره داده را انحرافی دانست و اظهار داشت: دنیا و مذاکره کنندگان بدانند ملت ایران درباره حقوقی که به قیمت گزاف در اموری همچون هسته‌ای به دست آورده است، شجاع و مقاوم هستند و به خاطر شکم و مشکلات اقتصادی از عزت و پیشرفت خودشان سرسوزنی کوتاه نخواهند آمد.

وی ادامه داد: نجابت بعضی از افراد داخلی ما و فضاسازی بعضی از عناصر وابسته به غرب، دشمن را به اشتباه انداخت و اینها را وادار به بی‌ادبی و جسارتهایی کرد که خودشان اهل آن بودند و ملت ایران را صدقه‌خور آمریکا، آنهم با پولی که به یغما برده، خواندند. آمریکا یک وحشی خونخوار و بی‌قانون است که از پول ما تغذیه می‌کند و با اموال غضبی ملت‌ها حکومت پوشالی خود را اداره می‌کند. وقتی پول خودمان آنهم مختصری را برگرداندند، با آن تعبیرات معنا کردند ولی مردم ایران در ۲۲ بهمن جواب آنها را دادند و همیشه این عزت و صلابت در مردم ایران خواهد بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان ضمن گرامی‌داشتن سالگرد فتوای امام برای اعدام سلمان رشدی و گفت: این جزو صفحات زرین حیات سراسر عزت حضرت امام بوده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نیز با بیان اینکه بودن با محبوب از همه پذیرایی‌ها محبوب‌تر است، گفت: حیف است ما رعایت تقوا را نکنیم و به بهشت نرویم و با خداوند مانوس نگردیم.

وی به اسرار تکبیره الاحرام در نماز اشاره کرد و افزود: نمازگزار با تکبیره‌الاحرام تمام آسمانها را طی و از همه چیز به خاطر خداوند عبور می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه بالابردن دست در تکبیره‌الاحرام را همچون دعاکردن و اعلان فقر به خداوند دانست و تصریح کرد: بعد از تکبیره‌الاحرام ما وارد نماز می‌شویم؛ نماز مهمانی خداست و مهمان ضعیف با میزبان قدرتمند وارد مذاکره و معاشقه می‌شود.

آیت‌الله صدیقی اساس قرآن را سوره حمد(فاتحه‌الکتاب) دانست و گفت: بنیان قرآن بر این سوره استوار است. در رو. ایات هم امده که هر کسی که فاتحه‌الکتاب را بخواند، گویا دوثلثقرآن را خوانده است.

وی در تفسیر آیات این سوره بخشی را مربوط به معرفی خدا و بخشی را به عوالم بعد از مرگ تقسیم کرد و خاطرنشان کرد: در این سوره با اشاره به اسمای الهی، خداشناسی، نشان دادن راه و مسیر، ولایت است و در پایان هم تبری است چرا که محبت بدون تبری محبت صادق نیست.