گروه سیاسی

- «درصورتی که پاکستان اقدامی را برای مقابله با گروهک های تروریسیتی انجام ندهد نیروهای ما وارد خاک پاکستان می شوند، ما منتظر نظر این کشور نمی مانیم ایران حق مداخله را برای تأمین امنیت خود قائل است.» این جمله صریح وزیر کشور برای آزادی مرزبانان کشورمان است که ده روز است به دست گروهک تروریستی جیش العدل گروگان گرفته شده اند.

به گزارشافکارنیوز،ایران کشور امنی است که در آن سوی مرزهای جنوبشرق آن نا امنی موج می زند، سال هاست که گروهکهای تروریستی کوچک و بزرگ به حمایت امریکا رشد کرده اند و امنیت ملی کشورمان را تهدید می کنند؛ روزی توسط گروهکی به سرکردگی عبدالمالک ریگی و روزی به دست بازمانده های آن.

در این میان ایران بارها از پاکستان خواسته تا امنیت مرزهای خود را تامین کند و این کشور نیز به دلیل مشکلات مختلف از اختلاف با افغانستان و هند گرفته تا حضور امریکا و شورشیان داخلی از تامین امنیت این بخش از خاک خود ناتوان است.

گروگان گیری اخیر که برای چندمین بار صورت گرفته و مرزبانان کشورمان به اسارت گرفته می شوند چاره ای را برای ایران نمی گذارد جز اینکه برای برقرار امنیت در مرزهای خود وارد خاک پاکستان شود؛ به همین دلیل ایران در پی امضای موافقنامه ای است که خود با تروریست ها برخورد نظامی کند؛ تروریست هایی که مرزهای پاکستان را آشیانه ای برای حمله به مواضع ایران کرده اند.

این اولین بار نیست که نیروهای نظامی وامنیتی ایران برای تامین امنیت کشور وارد خاک همسایگان خود می شود؛ دو سال پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی اقدامات تروریستی گروهک پژاک در شمالغرب ایران، مواضع این گروهک تروریستی را مورد هدف قرار داده آن را از مرزهای کشورمان دور کردند و عملا دست آن ها را قطع کردند.

این اقدام، یعنی دفاع از امنیت ملی ایران در خاک کشور دیگر، که به این دو مورد منتهی نمی شود بلکه در سال های اخیر ایران در بحثمبارزه با تروریست و زمانی که گروهکهای تروریستی با حمایت امریکا در خاک افغانستان جولان داده و بر ضد امنیت ملی ایران فعالیت می کرد، نیروی های نظامی کشورمان با هماهنگی دولت افغانستان تا عمق ۵۰ کیلومتری به خاک این کشور وارد شده و گروهکهای تروریستی که علیه کشورمان فعالیت می کردند را نابود کردند.

در عین حال چندي پيش و در زمانی که به اسامه النجیفی رئیس مجلس نمایندگان عراق و برادرش سوء قصد شد، علی لاریجانی رییس مجلس کشورمان ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی با تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با گروههای تروریستی، آمادگی کشورمان برای همکاری مشترک برای تامین امنیت در این کشور را مطرح کرد، که این تامین امنیت در اماکن متبرکه شیعان نمود بیشتری دارد.